انواع چاپ شال و روسری

چاپ شال و روسری به چه نحوی انجام می شود؟ | آشنایی با انواع چاپ بر روی شال و روسری

انواع چاپ شال و روسری

شاید برای افراد درباره چاپ شال و روسری سوالاتی پیش آید که چاپ شال و روسری به چه نحوی انجام می شود؟ در ابتدا بدانید که چاپ شال و روسری به روش های چاپ سیلک یا چاپ خیس، چاپ مستقیم و چاپ ترانسفر با کاغذ، چاپ خیس انجام می گیرد.  از روش های رایج و جدیدی که امروزه در چاپ روسری وجود دارد، چاپ دیجیتال می باشد که می توان آن ها را به دو نحو چاپ دیجیتال به روی کاغذ سابلیمیشن و مستقیم انجام داد. برای چاپ شال و روسری بنا به دلایلی نمی توان از پارچه های نازک و دیگر این که از چاپ مستقیم نیز نمی توان استفاده کرد. از لحاظ مقرون به صرفه نبودن و از لحاظ کیفیت و تجهیزات و دستگاه به آن اشاره نمی کنیم.

برای چاپ به روش سابلیمیشن پارچه روسری باید چه جنسی باشد؟

چاپ سابلیمیشن بیشتر برای پارچه های دارای الیاف پلی استر با زمینه روشن یا سفید کاربرد دارد. چرا که پارچه های دارای الیاف پلی استر قابلیت جذب جوهر سابلیمیشن را دارند. در روسری ها نیز بیشتر از پارچه های مواد مصنوعی مانند، سوپر نخ، نخ حریر و حریر مامی استفاده می شود، که همه این پارچه ها نیز مواد پلی استر دارند.

 چاپ شال و روسری به چه نحوی انجام می شود؟ | آشنایی با انواع چاپ بر روی شال و روسری

 

 

 

 

برای چاپ دیجیتال به چه دستگاهایی نیاز است و به چه روشی انجام می شود؟

در این نوع چاپ شال ابتدا از روی کاغذ پرینت گرفته می شود و سپس به وسیله دستگاه کلندر یا پرس رنگ بر روی پارچه منتقل می شود. برای انجام فرآیند چاپ بر روی شال و روسری دستگاه پلاتر برای پرینت جوهر سابلیمیشن نیاز است.

 

چاپ روی شال

یکی از خدمات ویژه ای مخصوص بانوان خوش سلیقه که قصد دارند طرح خاص خودشان را بر روی شال داشته باشند چاپ شال و روسری می باشد، در واقع فرآیند چاپ برای شرکت ها و سازمان هایی است که می خواهند لوگو و آرم خود را برای کارمندان شرکت در نظر بگیرند و علاوه بر این برای هنرمندانی که می خواهند مزن لباس های خود را هنری تر و تکمیل تر کنند در نظر گرفته می شود و کارایی دارد.

 

معمولا اکثر شال هایی که در بازار وجود دارند به دلیل شکل و طراحی که در آن شکل گرفته امکان چاپ ویژه برای شرکت ها و سازمان ها را ندارند، اما خدماتی که ارائه شده تا حدودی این مشکل را رفع کرده و اکنون ارگان ها و شرکت ها آرم و لوگوی خودشان را بر روی شال اقدام می کنند تا زیبایی و نظم بهتری را به شرکت و سازمان خود ببخشند.

 چاپ شال و روسری به چه نحوی انجام می شود؟ | آشنایی با انواع چاپ بر روی شال و روسری

 

 

 

 

چاپ بر روی شال رنگی

سیستم هایی که مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای است که در آن از رنگ سفید استفاده ای نمی شود، چرا که فرآیند چاپ شال های رنگی باید به صورت لیبلی های انجام گیرد. یعنی این که ابتدا چاپ بر روی لیبل ها انجام می شود و بعد این لیبل ها با حرارت بر روی شال و روسری چاپ می شوند این مدل از چاپ موجب می شود که  با کشیدن دست اثر لیبل در شال و روسری مشخص باشد.

 

چاپ بر روی شال سفید

در فرآیند چاپ شال و روسری بر روی شال سفید با انواع شال های رنگی اندکی متفاوت است، چاپی که بر روی پارچه سفید انجام می شود اندکی کیفیت بالاتری از چاپ روی شال های رنگی دارد، یعنی فرآیند چاپ به گونه ای انجام می شود که چاپ به طور کامل به خورد پارچه رفته و به هیچ عنوان دیگر اثری از پارچه معلوم نمی باشد، به همین علت هم دارای ظاهر و شکل بهتر می باشد.

 چاپ شال و روسری به چه نحوی انجام می شود؟ | آشنایی با انواع چاپ بر روی شال و روسری

 

 

 

 

تفاوت چاپ روسری رنگی و سفید

در روسری های با رنگ سفید چاپ کاملا به خورد پارچه می رود و قابل لمس نمی باشد، اما برخلاف روسری های سفید در روسری های رنگی فرآیند چاپ به صورت لیبل است که با دمای 300 درجه سانتی گراد چسبانده می شود، اما کیفیت هر دو بسیار خوب است و زیبایی بسیار زیادی دارد و نیازهای شما را نیز رفع خواهد کرد.