انواع گره شال و روسری

انواع گره شال و روسری | آموزش گره زدن انواع شال و روسری | خرید انواع شال و روسری

انواع گره شال و روسری

انواع مدل های بستن شال و روسری زیادی وجود دارند که برخی از اکثر خانم های ایرانی فقط یک مدل بستن روسری را بلد هستند و در موقعیت های مختلف با همان مدل تکراری حضور پیدا می کنند. مدل بستن روسری در استایل خانم های ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث زیبایی بیشتر شان می شود. هر خانمی حداقل باید چند مدل بستن روسری و شال را بلد باشد تا در مراسم و مهمانی های مختلف از آن ها استفاده کند. مدل های زیادی برای بستن شال و روسری وجود دارد و بستن روسری ساده یکی از انواع روش های پرطرفدار و محبوب در بین خانم ها برای گره زدن روسری است که این مدل می تواند فرم زیبا و متفاوتی را به گره روسری شما بدهد.

زیرا نحوه گره زدن شال و روسری می تواند در ظاهری زیبا و شیک پوش بسیار تأثیر گذار باشد. به همین علت بهتر است خانم ها در انتخاب مدل روسری و شال با دقت تصمیم بگیرند تا مانند الماسی در همه جا بدرخشند. در ادامه این مطلب جذاب همراه ما باشید تا چند مدل بستن شال و روسری شیک و ساده را به شما آموزش دهیم.

انواع مدل های بستن شال

  • مدل شال بستن به روش حجیم با انتهای آزاد

برای بستن شال به این روش، شال تان را دور سر خود انداخته و یک طرف را خیلی بلندتر نگه دارید. قسمت بلندتر را بگیرید و دور سر تان بپیچید و به آن کمی حجم بدهید. سپس از روی شانه به سمت جلو بیاورید، یک بار دیگر این کار را انجام دهید و با گیره آن را محکم کنید. در آخر هم قسمت کوتاه تر را به سمت جلو آورده و زیر قسمت بلندتر را با گیره محکم کنید.

  • مدل شال بستن به روش پاپیون

یکی دیگر از انواع مدل های بستن شال، مدل پاپیون می باشد که بسیار زیبا و دیدنی است. برای این کار ابتدا روسری یا شال خود را دور سرتان بپیچید و یک قسمت آن را کمی بلندتر از قسمت دیگر قرار بدهید. سپس هر دو طرف را دور گردن تان ببندید و به سمت جلو بیاورید و به شکل پاپیون آن را گره بزنید.

  • مدل شال بستن به روش ساده روزانه

ابتدا شال را روس سر قرار دهید و یک قسمت از آن را بلند تر از طرف دیگر بگذارید. انتهای قسمت بلند تر را از روی قسمت کوتاه تر عبور دهید و دور سر بپیچید و اگر رها می شد آن را با گیره محکم کنید

انواع گره شال و روسری | آموزش گره زدن انواع شال و روسری | خرید انواع شال و روسری

 

 

  • مدل شال بستن به روش گره پاریسی

روسری یا شال را به صورت یک مثلث نابرابر در بیاورید و روی سرتان قرار دهید، پس از انجام این کار زیر چانه را با گیره محکم کنید. قسمت بلندتر آن را بگیرید و دور گردن خود بپیچید و به جلو بیاورید، بعد از انجام این مراحل  قسمت کوتاه تر را با این گوشه ای که به جلو آوردید گره بزنید.

  • مدل شال بستن به روش ملانیه

یه نمونه دیگر از نحوه گره زدن شال و روسری، روش ملانیه است که این مدل روسری یا شال بستن، امضای موسس این برند ملانیه التورک می باشد. اول از هر چیزی شال یا روسری را روی سر خود قرار دهید و مطمئن شوید که قوس روی پیشانی آن کاملا درست و منظم باشد. سپس آن را زیر چانه خود با گیره ببندید و دو طرف دیگر روسری تان را دور گردن بپیچید و گره بزنید. در آخر هم آن را داخل بلوز یا مانتو خود بفرستید.

انواع گره شال و روسری | آموزش گره زدن انواع شال و روسری | خرید انواع شال و روسری

 

 

 

  • مدل شال بستن به روش عربی

ابتدا روسری را روی سرتان قرار دهید. یک طرف آن را گرفته و به سمت دیگر برده و با سنجاق ببندید و محکم کنید. اما طرف دیگر روسری را به پشت سر برده و از سمت دیگر روی شانه های تان رها کنید. در این روش می توانید زیر روسری از هد بند استفاده کنید.

  • مدل شال بستن به روش محجبه

در این روش کافی است روسری تان را روی سر خود بیندازید و گوشه های آن را بر عکس به صورت شل در قسمت پایین گردن بپیچانید و با گیره محل تقاطع آن ها را از پشت به هم وصل کنید. پس از آن گوشه هایش را به سمت جلو آویزان کنید. این روش یکی از انواع مدل های بستن شال بسیار پر طرفدار می باشد، اما بهتر است در این نوع روش بستن برای حفظ زیبایی و وقار از هد بند و یقه های حجاب استفاده کنید.

 

انواع گره شال و روسری | آموزش گره زدن انواع شال و روسری | خرید انواع شال و روسری

 

  • مدل شال بستن به روش لبنانی

ابتدا روسری را باز کرده و یک مثلث کوچک از آن را تا بزنید. هر چه قسمت سه گوش داخلی آن کوتاه تر باشد، هنگام بستن روسری بلندتر به نظر می ‌رسد و زیبایی آن روی سر بیشتر می‌شود. روسری را روی سر قرار داده و قسمت زیر چانه را به کمک یه سنجاق محکم کنید. سپس به کمک دست قسمت زیر ناحیه چانه را محکم بگیرید و چین کناری روسری را در دست گرفته و آن را از زیر چانه عبور داده و در طرف دیگر سر نزدیک محل گوش‌ ها با سنجاق محکم کنید.

گوشه سمت راست را به گوشه سمت چپ و به طرف بالا برده طوری که سنجاق زیر گلو پنهان شود، سپس آن را از قسمت کمی بالاتر از انتهای آن در جایی نزدیک گونه خود با استفاده از سنجاقی تزئینی محکم کنید. در آخر تمام لایه های قسمت نزدیک به چانه و چین های روسری را در جلو مرتب کنید.

انواع مدل ‌های بستن شال و روسری قطعا در زیبایی و جذابیت چهره تاثیر زیادی دارد شما نیز ی توانید خیلی از مدل های مختلف را امتحان کرده، سپس مدلی که بیشتر به چهره و فرم صورت شما می ‌آید را برای خود انتخاب کنید.

 

نظرات (1)

[…] مناسب فصل ‌های سرد تر سال می باشد. ممکن است در برخی از انواع شال و روسری، ترکیبی از پارچه‌ های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد، […]