خرید مقنعه و مشخصات آن

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت

خرید مقنعه و مشخصات آن

خرید مقنعه و مشخصات آن

از لباس هایی که در جامعه های اسلامی برای پوشش دادن سر و نواحی نیم تنه بالای مورد استفاده قرار می گیرد مقنعه می باشد، اما باید بگوییم که در کشور ما از مقنعه  و این لباس ها استفاده های دیگری می شود یعنی از مقنعه برای پوشش رسمی دانشگاه و مدرسه و لباس های اداری استفاده می شود. لباس هایی که برای پوشش سر و بدن در ایران مورد استفاده قرار می گیرند عمدتا چادر و شال می باشد و از مقنعه استفاده رسمی می شود. طراحی و تولید مقنعه در کشور ایران با دیگر کشورهای اسلامی مثل لبنان و مالزی و ترکیه بسیار متفاوت می باشد. برای خرید انواع مقنعه می توانید با خواندن ادامه مطالب انتخاب مناسبی داشته باشید.

با شروع شدن سال تحصیلی انتخاب و خرید لباس برای مدرسه و دانشگاه یکی از دغدغه دانشجویان و دانش آموزان به شمار می رود. مانتو و مقنعه از پوشش های اجباری برای مدرسه های دخترانه و دانشگاه ها می باشد. برای خرید مقنعه باید از نوع آن ها به خوبی آگاهی داشته باشید.

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت

 

انواع مقنعه

در طی چند سال گذشته مدل های متنوعی از مقنعه ها طراحی و تولید شده است و مورد استقبال خریداران آن قرار گرفته اند ولی از بین آن ها انواع چانه دار و مدل های بدون چانه یا آبشاری بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند. در دهه 60 تا 70 بیشتر مدل های چانه دار استفاده می شد، اما امروزه کمتر کسی از آن ها استفاده می کند. در هنگام طراحی بعضی از مقنعه ها یک لایه ابری یا قاب و نوار را به شکلی بر روی مقنعه می دوزند که باعث می شود لبه آن صاف بایستد و مدل آن به هم نریزد. برای کسانی که مرتبا با مقنعه خود درگیر هستند و آن را مرتب می کنند توصیه می شود که از این نوع مقنعه ها استفاده نمایند. در هنگام دوخت بعضی از مقنعه ها کش را برای آن ها وصل می نمایند تا از سر خوردن و یا به هم ریختن آن جلوگیری نمایند این نوع مقنعه هایی که کش دارند بیشتر برای دانش آموزان ابتدایی مورد استفاده قرار می گیرد چرا که دارای جنب و جوش بسیار زیادی هستند.

برای خرید انواع مقنعه می توانید با توجه به موقعیتی که دارید تصمیم بگیرید که به چه نوع مقنعه ای نیاز دارید. هر سال طراحان مقنعه مدل های مختلفی را وارد بازار می کنند مثل مقنعه های کراواتی که در مدت زمان بسیار کمی مورد استقبال مردم قرار گرفتند اما باید بگوییم انتخاب این نوع مدل های مقنعه برای کسانی مناسب است که بسیار تنوع طلب هستند چرا که ممکن است خیلی سریع از آن خسته شوید.

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت

 

 

مقنعه ساده بروجرد: مدل مقنعه های بروجرد یکی از پر استفاده ترین مقنعه ها می باشند که آن را به شکلی خیلی ساده طراحی می نمانید و در چند سایز 80، 90، 100، 120 عرضه می شوند که اصولا به ان ها نیم چادر گفته می شود. مقنعه های بروجرد در رنگ های مشکی، سرمه ای، قهوه ای و طوسی موجود هستند، از ویژگی های مقنعه بروجرد می توان خنک بودن و لطیف بودن آن را نام برد.

مقنعه ساده کرپ: از دیگر مقنعه هایی که بعد از مقنعه بروجرد بیشترین استفاده را دارد می توان مقنعه ساده کرپ را نام برد. البته ناگفته نماند پارچه های کرپ در بازار انواع مختلفی دارند بنابراین هنگام خرید مقنعه های کرپ باید پارچه به کار رفته در آن را هم در نظر داشته باشید، برای این نوع مقنعه ها باید پارچه ای به کار رفته باشد که دارای پلی استر کمتری باشد، چرا که باعث حساسیت می شود. این پارچه ها از پارچه های بروجرد گرم تر هستند، اما به دلیل لخت بودن نشست قشنگ تری روی سر خواهند داشت.

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت

 

 

 

مقنعه دراپه: مقنعه هایی که از یک طرف در قسمت گوش تا پایین آن سه نوار رنگی از جنس پارچه عایشقی یا ساتن بر روی آن دوخته می شود و بالای سر آن دارای نقاب تل دار می باشد مقنعه دراپه می گویند.

مقنعه هد دار: در بین انواع مقنعه های حجاب می توان نوع هد دار آن را نام برد که در قسمت بالای سر برشی مثل هد را دارا هستند.

مقنعه کراواتی: این نوع از مقنعه ها امروز زیاد کاربرد ندارند اما در زمانی که به بازار عرضه شدند برای مدت کوتاهی در صدر قرار داشتند. در این مدل از مقنعه یک پارچه نواری را از زیر چانه به حالت کراوات وصل کرده اند، در بعضی از مقنعه های کراواتی روی کراوات یک ربان باریک را هم متصل می نمایند و در رنگ های مختلف و طرح های متنوعی آن را عرضه می دهند.

مقنعه کویتی: مدل مقنعه های کویتی به این صورت می باشد که در جلوی مقنعه به شکل ضربدری و نقاب دار  قرار می گیرد.

مقنعه حاشیه دار: مقنعه حاشیه دار را هنگام طراحی به دو تکه تقسیم می کنند یعنی قسمت اول را ساده و قسمت دوم را طرح دار طراحی می کنند. این نوع مقنعه ها از جنس کرپ هستند و باعث جلوگیری از چروک شدن آن ها می شود، بنابراین کسانی که زمانی برای اتو نمودن لباس ندارند می توانند از این نوع مقنعه ها استفاده نمایند.

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت

 

 

مقنعه مهمان داری: مقنعه های دیگری هستند که به آن ها نیم دراپه می گویند و به مقنعه های مهمان داری معروف هستند. این نوع مقنعه ها را پرسنل شرکت های هواپیمایی و هتل ها استفاده می کنند.

مقنعه راهبه ای یا شال دار: مقنعه های راهبه ای در بالای سر خود یک نقاب با تل دارند و با یک کش آن را می پوشند که باعث می شود محکم بر روی سر قرار گیرد. این نوع از مقنعه ها در دو مدل موجود هستند یکی از جلو دوخت دارد و یک طرف مقنعه که بلند است با دکمه ای به سمت دیگر متصل می شود. نوع دیگر آن از جلو باز می باشد که مانند شال معمولی هستند و بر روی شانه ها قرار می گیرند.

مقنعه حریردار: از دیگر مقنعه هایی که موجود است می توان حریر دار آن را نام برد که آن را با پارچه های حریر می دوزند و مانند مقنعه های کرواتی می باشند.

با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد می توانید به راحتی برای خرید انواع مقنعه اقدام نمایید.

خرید مقنعه و مشخصات آن | قیمت مقنعه رنگی و مشکی و انواع آن | بهترین و ارزانترین قیمت