شال و روسری مناسب با فرم صورت

روسری نخی دست دوز اسپرت دخترانه ماژورشال Majeurshawl | خرید، قیمت و مشخصات شال

شال و روسری مناسب با فرم صورت

روسری مناسب فرم صورت کامل کننده جذابیت و زیبایی صورت شما است. برای انتخاب بهتر روسری، شال و تاثیر بیشتر آن در زیبایی صورت بهتر است از قبل با شکل هندسی صورت تان آشنا شوید تا بتوانید انتخاب مناسبی در زمینه شال و روسری داشته باشید. شال و روسری علاوه بر زیبایی بخشیدن به صورت، نقش به سزایی بر روی تیپ شما دارد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با انواع روسری و شال مناسب با فرم صورت های مختلف را به شما معرفی کنیم.

 

نحوه انتخاب شال و روسری مناسب فرم صورت - آموزش شناخت اشکال هندسی صورت - ماژورشال
نحوه انتخاب شال و روسری مناسب فرم صورت – آموزش شناخت اشکال هندسی صورت – ماژورشال

 

 

شال و روسری مناسب صورت های مستطیلی

در صورت مستطیلی و دراز، طول صورت از عرض بزرگتر است، پیشانی و فک هم اندازه و لبه های تیز دارد. در این حالت باید طوری روسری و شال بپوشید که طول صورت را کوتاه تر کنید و لبه های تیز صورت گرد شود. شال ها بهترین گزینه برای صورت های مستطیلی شکل هستند. شما می توانید با شال گوشه های صورت تان را گرد کنید. انواع شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند را انتخاب نکنید و به جای آن با انواع هد بند زیر روسری صورت خود را کوتاه  تر کنید. از هد بند یا دستمال سرهای تیره انتخاب کنید. روسری و شال خود را به صورت گرد ببندید. برای این کار حتما کناره های روسری و شال تان را تو بزنید تا گونه های تان مشخص شود. از مدل هایی که در پشت بسته می شوند نیز انتخاب نکنید.

شال و روسری مناسب صورت های مربعی

به دلیل این که صورت های مربعی، چانه و فک حالت چهارگوش دارند شما باید این لبه ها را به روسری و شال گرد نشان دهید. شال ها بهترین گزینه برای صورت های مربعی شکل می باشند. شما می توانید با شال گوشه های مربعی صورت تان را گرد کنید. شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند و همچنین مدل هایی که از پشت بسته می شوند انتخاب نکنید. انواع شال و روسری با جنس های نرم و لخت به درد افرادی می خورند که صورت های مربعی شکل دارند.

شال و روسری مناسب صورت های ذوزنقه ای

نوع دیگری از انواع مدل صورت، ذوزنقه ای است که در این صورت ها عرض پیشانی از عرض چانه بزرگتر است و پیشانی بسیار باز و بزرگ می باشد. شما باید از هد بند یا کلاه های تیره استفاده کنید یا روسری و شال تان را طوری بپوشید که لبه های پیشانی گرفته شود.

شال و روسری مناسب صورت های گرد

در صورت های گرد پیشانی معمولا کوتاه می باشد و شما باید با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان دهید. برای انجام این کار از هد بند یا دستمال سر می توانید استفاده کنید اما نباید بیشتر از یک بند انگشت پیشانی را بگیرید، به هیچ وجه کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هد بند هایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید و روسری مناسب فرم صورت خود را تیره تر و به صورت مستطیلی سر کنید. این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که کناره های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید.

شال و روسری مناسب صورت های مثلثی

در صورت های مثلثی چون عرض چانه خیلی کم می باشد، چانه ای نوک تیز دارند و در عوض پیشانی آن ها پهن است، شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. روسری و شال را طوری سر کنید که گوشه های پیشانی تان پوشیده شود. می توانید تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید به این صورت که شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود. اگر چانه تیز و صورت مثلثی دارید، بهترین راه برای شما این است روسری تان را زیر گلو یا سمت راست و چپ صورت با یک گره تزئینی ببندید تا از تیزی چانه تان کاسته شود. یا این که شال تان را طوری روی سرتان بیندازید که قسمت چانه‌ تان خیلی سفت نباشد. این کار باعث می ‌شود تیزی چانه شما خیلی به چشم نیاید.

شال و روسری مناسب صورت های بیضی

اگر صورتی بیضی شکل دارید، روسری مناسب فرم صورت شما می تواند هر مدلی که بخواهید باشد و بیشتر مدل ها برای شما مناسب است. شما با صورت بیضی می توانید شال و روسری خود را به دلخواه ببندید. اما اگر فکر می کنید صورت تان کشیده است بهتر است هد بند یا دستمال سر در زیر روسری یا شال بپوشید و کناره های شال و روسری تان را تو بزنید تا گونه ها مشخص تر شود.

شال و روسری مناسب صورت های قلبی

 

شال و روسری مناسب فرم صورت - انواع شال و روسری
شال و روسری مناسب فرم صورت – انواع شال و روسری

 

در صورت های قلبی ممکن است هنگام روسری سر کردن چانه تان زیر روسری مخفی شود. هنگام روسری سر کردن، مراقب باشید تا چین زیادی روی عقب و کناره های سرتان به وجود نیاید. روسری تان را زیر چانه محکم ببندید و آن را درست زیر آرواره تان قرار دهید و به این ترتیب، چانه و فک تان را بزرگ تر نشان دهید. این گونه بستن روسری می ‌تواند تمام بخش های صورت تان را متناسب نشان دهد.

شال و روسری مناسب صورت های بلند

اگر پیشانی ‌تان بلند و پهن است، نباید خیلی روسری‌ تان را به سمت عقب ببرید یا آن را در پایین گلوی تان سفت کنید. برای صورت های بلند و کشیده، خصوصا آن هایی که پیشانی پهن دارند شال انتخاب بهتری است.

همان طور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید؛ روسری مناسب فرم صورت با یک دیگر کاملا متفاوت می باشند و باید قبل از انتخاب شال و روسری نوع مدل صورت خود را بشناسید و با توجه به آن مدل مورد نظر خود را خریداری کنید.