لباس مناسب مهمانی های رسمی

خرید روسری مجلسی و راهنمای استایل مجلسی و رسمی - ماژورشال Majeurshawl

لباس مناسب مهمانی های رسمی

یکی از چالش هایی که بانوان همیشه با آن مواجه هستند، انتخاب لباس مناسب و خرید روسری مجلسی برای مراسم های مختلف است. حتی ساده ترین مراسم ها مانند یک دورهمی ساده با دوستان نیز نیازمند ساعت ها فکر و مشورت با دوستان و … است تا بتوان لباسی مناسب انتخاب کرد.

در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین لباس های مناسب برای مراسم های رسمی مانند خواستگاری و یا حتی مراسم های کاری بپردازیم و همچنین برای خرید روسری مجلسی مناسب شما را راهنمایی کنیم. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت لباس رسمی با لباس غیر رسمی چیست؟

اگر خیلی درباره مد و فشن و استایل های مختلف اطلاعات نداشته باشید، احتمالا این سوال در ذهنتان ایجاد شده است که اصلا لباس رسمی با سایر لباس هایی که برای سایر مناسبت ها می پوشیم، چه تفاوتی دارد و چرا انتخاب صحیح آن مهم است؟

لباس های رسمی عمدتا به لباس هایی گفته می شود که صمیمیت کمتری دارند و استایل هایی حرفه ای تر و به مراتب شیک تر هستند. برای مثال لباسی که شما برای تولد یکی از دوستان نزدیکتان می پوشید با لباسی که برای عقد دخترخاله پدری می پوشید خیلی تفاوت دارند.

علاوه بر لباسی که در حین مهمانی بر تن دارید، شال و روسری هم اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که بیشتر خانواده های ایرانی حتی در مهمانی هایی مانند عروسی و … هم حجاب خود را حفظ می کنند، انتخاب پوشش مناسب و زیبا نیز اهمیت زیادی دارد.

 

خصوصیات لباس رسمی زنانه
خصوصیات لباس رسمی زنانه

 

یک لباس رسمی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

زمانی که صحبت از لباس رسمی می شود، ذهن همه به سمت کت و شلوار می رود. اگرچه این ترکیب بسیار مناسب است اما ریزه کاری و جزئياتی نیز در مورد انتخاب لباس مناسب وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

  • جنس لباس

اولین نکته ای که هنگام خرید باید به آن توجه کنید، جنس پارچه لباس و همچنین شال و روسری است. معمولا برای مهمانی ها و دورهمی های رسمی از لباس های دوخته شده با ساتن، تور و گیپور و ابریشم استفاده می کنند. این پارچه ها ابهت و جذابیت خاصی را القا می کنند و بهترین گزینه هستند.

 

استایل رسمی زنانه
استایل رسمی زنانه

 

  • قد و بلندی لباس

این مورد خیلی نیازی به گفتن ندارد اما از آن جایی که هدف این مطلب راهنمایی کامل شما می باشد، از گفتن آن خودداری نمی کنیم. بدیهی است که برای مهمانی های رسمی لباس های کوتاه مناسب نیستند. بنابراین هرچه لباس شما بلندتر باشد از رسمیت بیشتری برخوردار است.

  • رنگ لباس

اکثر افراد برای لباس های رسمی و خرید روسری مجلسی، رنگ مشکی را ترجیح می دهند اما نکته مهمی که وجود دارد این است که رنگ های روشن تر و رنگ های پاستلی خنثی مانند ترکیب رنگ سفید و کرمی و سفید و صورتی کم رنگ نیز بسیار زیبا و فریبنده هستند.

در انتخاب رنگ باید به تناسب و هماهنگی بین آن ها توجه کنید. تناسب بین رنگ برای بیشتر خانم ها موضوع مهمی است و به صورت ذاتی و ناخودآگاه رنگ های متناسب با یکدیگر را انتخاب می کنند اما برای راحتی هرچه تمام تر شما، برخی از ترکیب رنگ های زیبا را در ادامه خواهیم گفت.

 

ترکیب رنگ سفید و مشکی انتخاب مناسبی برای لباس رسمی زنانه
ترکیب رنگ سفید و مشکی انتخاب مناسبی برای لباس رسمی زنانه

 

  • ترکیب رنگ سفید و مشکی

یکی از محبوب ترین ها و در عین حال با وقارترین ترکیب ها برای لباس های رسمی را به وجود می آورد. معمولا ترجیح بر این است که رنگ مشکی را برای دامن استفاده کنند و پیراهن یا شومیز را سفید. اما شما می توانید هر نوع ترکیبی که دوست دارید را انتخاب کنید.

معمولا روسری رسمی را نیز مشکی انتخاب می کنند. اما باید توجه کنید که برای افزایش زیبایی و جذابیت هرچه تمام تر، بهتر است روسری شما دارای تزئیناتی مانند نگین باشد. اگرچه این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد. اکثریت روسری های رسمی، جنس حریر دارند.

 

ترکیب رنگ سفید و طوسی انتخاب مناسبی برای لباس رسمی زنانه
ترکیب رنگ سفید و طوسی انتخاب مناسبی برای لباس رسمی زنانه

 

  • طوسی و سفید

بدون شک یکی از زیباترین ترکیب رنگ هایی که می توان برای لباس انتخاب کرد، طوسی و سفید است. این دو رنگ اگرچه از رسمیت کمتری نسبت به مشکی برخوردار هستند اما در عین سادگی، بسیار چشم نواز هستند و استایل بسیار خوبی را خواهند ساخت.

  • دامن رنگی ساده به همراه شومیز طرح دار

همانطور که گفتیم، لباس های رنگی نیز در صورت رعایت تعادل، می توانند انتخاب های بسیار خوبی برای مراسم های رسمی باشند. زمانی که می خواهیم از رنگ هایی مانند سرخابی و… استفاده کنید بهتر است دامنی ساده و شومیز یا پیراهن طرح دار استفاده کنید تا تعادل رعایت شود.

برای خرید روسری مجلسی مناسب نیز نگران نباشید، این نوع روسری ها نیز مانند مدل هایی که به صورت روزمره استفاده می کنیم، در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند.

 

کت شلوار راسته یکی ار استایل های رسمی شیک
کت شلوار راسته یکی ار استایل های رسمی شیک

 

  • کت و شلوار راسته

کت و شلوارهای راسته که اکنون بسیار پرطرفدار شده اند و افراد مختلف حتی برای بیرون رفتن و گشت و گذار نیز از آن ها استفاده می کنند، یکی دیگر از گزینه های جذاب برای مهمانی های رسمی می باشند. در حال حاضر، کت و شلوارهای راسته در رنگ های شاد و جذابی مانند بنفش یاسی وجود دارند.

اگر از رنگ های پاستلی و رنگ های روشن مثل زرد، سبز نعنایی و … استفاده می کنید، بهتر است زیر کت از شومیز سفید ساده استفاده کنید تا رسمیت استایل و تیپتان حفظ شود و در عین حال شیک و دیدنی باشید. برای تیپ های این چنینی، شال بهتر از روسری رسمی می باشد.

 

استایل رسمی فشن دامن تنگ با شومیز گشاد
استایل رسمی فشن دامن تنگ با شومیز گشاد

 

  • دامن تنگ با شومیز گشاد

به صورت کلی ترکیب دامن و شومیز برای مراسم های رسمی بسیار مناسب است و البته بین خانم ها نیز بسیار محبوب است. نکته ریزی که درباره این ترکیب لباس وجود دارد این است که بهتر است از دامن های تنگ به همراه شومیزهای گشاد استفاده کنید تا زیبایی استایل شما چند برابر شود.

در نهایت برای خرید روسری مجلسی، باید به تیپ مورد نظرتان توجه کنید و با توجه به آن روسری و شال مناسبتان را خریداری کنید چون یک اشتباه در انتخاب روسری می تواند زیبایی کل استایل شما را از بین ببرد، بنابراین در انتخاب روسری و شامل برای مهمانی های رسمی، باید توجه ویژه ای کنید.