کلاه و شال و دستکش بافت

شال و کلاه و دستکش

کلاه و شال و دستکش بافت

علاوه بر زیبایی و هماهنگی باید گرم کننده گوش، سر و دست ها باشند. برخی از کلاه ‌ها تنها زیبا هستند و شاید جنسی به ظاهر بافتنی داشته باشند، اما خیلی راحت به سرما اجازه ورود می ‌دهند و سر شما یخ می ‌کند. شال گردن نیز یار همیشگی کلاه بوده است و استفاده از آن برای گرم کردن گردن و دهان بسیار لازم است. برای انتخاب شال گردن باید به اندازه و بلند بود آن توجه داشته باشید تا به طور کامل دور گردن شما بپیچد. زیبایی و یک شکل بودن کلاه و شال گردن می‌ تواند به صورت ظاهری نیز بسیار زیبا باشد.

 

کلاه و دستکش بافتنی
کلاه و دستکش بافتنی

 

 

انواع کلاه بافتنی

  • کلاه دامپر

این مدل از کلاه را بیشتر در روسیه می پوشند و طرفدار های زیادی دارد.

  • کلاه کرومر

نام کلاه کرومر از لوکوموتیو ران گرفته شده است، زمانی که او سرش را از قطار بیرون می آورد این کلاه را بر سر می گذاشت که یخ نکند.

  • کلاه بانی

یکی دیگر از انواع کلاه بافتنی که شبیه یک لوبیا بافته می شود، کلاه بانی نام دارد.  امروزه این مدل جذاب بیشتر در بین جوانان استفاده می شود.

  • اوشنکا

یک کلاه خزدار روسی است که تاج دارد و گوش ها و فک را می پوشاند.

  • توک

کلاهی باریک تر از کلاه بانی است اما کلاه های توک بیشتر شل هستند و گوش های شما را می پوشانند.

 

رنگ های مناسب برای کلاه بافتنی
رنگ های مناسب برای کلاه بافتنی

 

رنگ کلاه هم در انتخاب شما بسیار مؤثر است، رنگ ‌های به اصطلاح جیغ یا کلاه‌ های رنگی چندان رسمی نیستند و بهتر است در اوقات فراغت خود از آن‌ ها استفاده کنید. رنگ‌ های روشن و شب رنگ برای وقت ‌هایی هستند که بخواهید دیده شوید؛ مثلاً هنگام دویدن یا دوچرخه سواری می تواند گزینه خوبی باشد. همچنین دقت داشته باشید که این نوع کلاه را اصلاً نباید در موقعیت‌ های رسمی استفاده کرد؛ زیرا بیشتر حالت ورزشی دارند. برای شرایط کاری و رسمی بهتر است از انواع کلاه بافتنی با رنگ ‌های تیره و خنثی استفاده کنید که با بیشتر لباس ‌ها هم ست می ‌شوند. مشکی، قهوه ‌ای، خاکستری و آبی از جمله این رنگ ‌ها هستند که می‌ توان با لباس‌ ها و رنگ ‌های مختلفی آن‌ ها را ست کرد.

ویژگی دستکش های بافتنی

یک دستکش مناسب باید آستر مناسبی هم داشته باشد که معمولا از جنس پشم، کشمیر یا خز است. داشتن یا نداشتن آستر و نوع و جنس آن نقش مهمی در میزان گرم کردن دستکش شما دارد. دستکش های پشمی بسیار مقاوم و مناسب برای فصل سرد هستند. این دستکش ها هم سبک هستند و هم در آن ها پوست دست های تان به راحتی نفس می کشند و در عین حال نیز از عرق کردن و ایجاد رطوبت در دست ها نیز جلوگیری می کنند. دستکش های بافتنی پشمی، حجم کمی دارند ولی ایجاد گرمای زیادی می کنند. به هنگام استفاده از این دستکش ها می توانید به راحتی به کارهای تان بپردازید و فاقد محدودیت انگشتان تان را تکان دهید

برای خرید شال و کلاه و دستکش چه مواردی را باید در نظر گرفت؟
برای خرید شال و کلاه و دستکش چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

 

دستکش های بدون انگشت نیز در انواع ساق بلند و ساق کوتاه وجود دارند که انتخاب آن ها سلیقه ای است و بسته به نیاز شما می باشد. دو مدل دیگر دستکش از جمله؛ تک انگشتی و پنج انگشتی وجود دارند که هر کدام مدل های فانتزی زیبایی دارند بعضی ها دارای کلاهک می باشند و بعضی بدون کلاهک که با یک دکمه به دستکش وصل شده اند.

برای خرید شال و کلاه و دستکش چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

پیش از این که اقدام به تهیه شال، کلاه و دستکش بافتنی کنید، باید الیاف به کار رفته در آن ها را مورد توجه قرار دهید. البته باید این نکته را نیز دقت کنید که در کجا و با چه شرایط آب و هوایی قصد پوشیدن آن ها را دارید. با این تفاسیر می توان گفت که این بافتنی ها در کل به دو دسته؛ نازک و ضخیم تقسیم می شوند که در شرایط آب و هوایی معتدل که کمی سرد است باید از بافتنی های نازک استفاده کرد اما در شرایط آب و هوایی که سرمای شدیدی برقرار است باید از بافتی که ضخیم تر است بهره مند شوید. همچنین برای خرید دستکش های بافتنی و یا شال و کلاه این نکته دقت کنید که بیشتر لباس های زمستانی شما یا لباس خاصی که می خواهید این شال و کلاه ها و دستکش را با آن ست کنید چه رنگی هستند. لازم نیست حتما بافت شما هم رنگ لباس تان باشد، همین که یک نوار یا نقش همرنگ روی آن وجود داشته باشد برای ایجاد هماهنگی و هارمونی لباس کافی است.

این نکته مهم را به خاطر بسپارید که مهم تر از ست کردن لباس ها و شیک پوشی، راحتی

 

خرید، قیمت و مشخصات انواع کلاه و دستکش
خرید، قیمت و مشخصات انواع کلاه و دستکش و شال بافتنی

 

در آن ها است. اگر شما در لباس هایی که انتخاب می کنید راحت نباشید قطعا احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد. به همین علت همیشه چیزهایی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی و جذابیت با آن ها احساس راحتی داشته باشید.

نظرات (1)

[…] را با دیگر انواع شال و روسری بیان کنیم باید بگویم نوع بافت در آن ها بسیار متفاوت […]