تاثیر رنگ شناسی شال و روسری

آموزش انتخاب رنگ مناسب شال و روسری متناسب با رنگ پوست، طرح شال و روسری - ماژورشال

تاثیر رنگ شناسی شال و روسری

برای دانستن این که رنگ مناسب شال روسری برای پوست شما چه رنگی است ممکن است در برخی مواقع رنگ پوست شما مایل به روشنی و در برخی مواقع نیز نسبت به قبل اندکی تیره تر است، گاهی با وجود این که خواب خوب و آرامی داشته اید کسل و خواب آلود به نظر می رسید و در برخی مواقع با وجود این که در طول روز مشغله زیادی داشته اید چهره بسیار سرحالی دارید، در این شرایط اغلب توسط همکاران یا دوستان خود بارها و بارها جملاتی به گوشتان خورده است و حتما متوجه این موضوع شده اید که در چهره شما تغییراتی رخ داده است دلیل این تغییر بخاطر رنگ لباس و مهم تر از آن رنگ شال و روسری است که شما به سر دارید.

در بین انواع لباس ها شال و روسری به این دلیل که با چهره شما و همچنین رنگ پوست تان ارتباط نزدیکی دارد در بین انتخاب ها نیز بسیار حائز اهمیت است، تا حدی که ممکن است شما آن چیزی که دوست ندارید و نیستید نشان داده شوید و یا استایل و چهره بسیار جذابی را به شما ببخشد اگر تا کنون به هماهنگی رنگ پوست تان با شال و روسری فکر نمی کردید یا طبق سلیقه شخصی آن را انتخاب می کردید این مطلب می تواند در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما کند.

رنگ مناسب شال و روسری
رنگ مناسب شال و روسری

 

گام اول؛ رنگ پوست خود را مشخص کنید

اگر می خواهید هماهنگی میان پوست صورت خود با رنگ مناسب شال روسری را بدانید باید ابتدا رنگ آن را بشناسید، تعداد زیادی از افراد نمی دانند دقیقا رنگ پوست شان چه رنگی است، معمولا هر انسانی در پوست خود یک زمینه طبیعی دارد که به سه نوع گرم، سرد، خنثی تقسیم می شود، شما برای این که بدانید زمینه چهرتان چگونه است تنها ابزار لازم برای تشخیص یک آینه و میزان کافی نور طبیعی روز می باشد.

البته راه و روش های زیادی برای تشخیص وجود دارد، که یکی از این راه حل ها استفاده کردن زیورآلات نقره ای و طلایی است، اگر زیورآلات طلایی بیشتر بر روی پوست شما جذابیت داشت شما دارای رنگ پوست سردی هستید و اگر زیورآلات نقره ای روی پوست شما جلوه خوبی داشت پوست شما سرد است برای تشخیص پوست خنثی وضعیتی میان این دو را نظر بگیرید که شما دارای رنگ پوستی خنثی هستید که این زمینه چندان رایجی نیست.

رنگ پوست گرم

حالا که مشخص شد شما دارای رنگ پوستی گرم هستید باید بدانید مطابق با رنگ پوست تان چه انتخابی داشته باشید و رنگ مناسب شال روسری برای رنگ پوست گرم چه هستند شامل؛ قرمز، نارنجی، قهوه ای شتری و زرد هستند این رنگ ها همگی در دسته رنگ های گرم قرار می گیرند.

انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست
انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست

 

رنگ پوست سرد

اگر به تشخیص شما رنگ پوست تان سرد است، در طیف رنگ رنگ های سردتر روی پوست شما بسیار جذاب تر به نظر می آیند، شما باید سعی کنید رنگ هایی نظیر؛ بنفش، صورتی، سبز، آبی را انتخاب کنید  اگر شال و روسری تک رنگ نمی پسندید و می خواهید طرح های محدود و کوچک تری در قالب شال و روسری شما باشد به همان اکتفا کنید تا رنگ قالب روسری تان به نوعی سرد باقی بماند، اگر شما دارای پوستی سرد هستید یکی از انتخاب های بسیار مناسب شما رنگ صورتی می باشد، انواع آبی ها نیز رنگ مناسب شال روسری برای چهره سرد می باشند.

رنگ پوست خنثی

اگر رنگ پوستی خنثی دارید باید بسیار خوشحال باشید شما از جمله معدود افرادی هستید که در انتخاب رنگ شال و روسری محدودیت ندارید، برای چنین پوستی رنگ های گرم و سرد بسته به نوع سلیقه شما در نوسان است، افرادی که دارای رنگ پوستی خنثی هستند معمولا در انتخاب رنگ ها دچار مشکل نمی شوند و در انتخاب اکثر رنگ ها آزادی عمل دارند.

البته لازم به ذکر است تمامی نکاتی که مربوط به رنگ گفته شد طبق تحقیقات زیبایی شناسی بوده و همیشه نتیجه ای دقیق ندارد.

تاثیر رنگ شناسی در مد و لباس (شال و روسری)
تاثیر رنگ شناسی در مد و لباس (شال و روسری)

 

انتخاب شال و روسری مناسب

برای این که شال و روسری مناسب خودتان را بیابید رنگ هایی را انتخاب کنید که به آن ها علاقمند هستید، بدانید کدام رنگ ها با شخصیت و استایل شما هماهنگی دارند، اگر در جمع ها اهل صحبت و جذاب بودن هستید می توانید رنگ های روشن را انتخاب کنید و اگر فرد آرامی هستید رنگ های صامت گزینه مناسبی برای شما به شمار می روند، در انتخاب رنگ های مکمل دقت به خرج دهید و رنگ آن ها را با رنگ چشمان خود ست کنید.

انتخاب الگوی مناسب شال و روسری

شما می توانید در انتخاب شال و روسری طرحی جذاب را انتخاب کرده و به شال خود جذابیت ویژه ای ببخشید، طرح های کوچک تقریبا با همه چیز قابل ست شدن هستند، به نوعی انتخاب شان بسیار آسان است، طرح های کوچک مثل نقطه دار، گل دار، متقارن و کشمیری از جمله طرح های بسیار محبوب می باشد.

بهتر است در انتخاب شال و روسری طرح های کوچک و رنگ های محدود را بپسندید چرا که طرح های ظریف در مقابل چشم ما اندکی شلوغ به نظر می آیند، اگر می خواهید استایل تان توپر دیده شود می توانید شالی با طرح بزرگ انتخاب کنید، می توانید الگوها را با یکدیگر ترکیب کرده و به استایل خود دلربایی و جذابیت ویژه ببخشید، می توانید یک روسری دارای طرح های بزرگ را با لباسی با طرح های کوچک بپوشید، برای استایل شما طرح های زیاد اصلا مناسب نیستند پس از ست کردن دو یا نهایت سه طرح پرهیز کنید.

شال و روسری مناسب افرادی با پوست تیره

برای افرادی که دارای پوستی تیره هستند بهتر است به سراغ روسری هایی با رنگ کدر و مات نروند، چرا که در صورت انتخاب رنگ های تیره موجب می شود در اثر بازتاب رنگ مناسب شال روسری درخشش طبیعی که پوست آن ها دارد از بین برود به طور مثال؛ بین رنگ طوسی و موشی بهتر است که رنگ موشی را انتخاب کنید البته رنگ آبی کاربنی و زرد هم گزینه مناسبی می باشد. رنگ هایی که به خاکی نزدیک ترند یا رنگ بنفش انتخاب درست و به جایی خواهد بود.