آرایش، شال و روسری، لباس برای داشتن بهترین استایل فشن

انتخاب آرایش، شال و روسری، لباس برای یک استایل فشن - ماژورشال majeursahwl

آرایش، شال و روسری، لباس برای داشتن بهترین استایل فشن

همیشه داشتن بهترین استایل، دغدغه هر بانویی است و این مرتب بودن در تیپ و استایل، اهمیت زیادی هم برای آقان و بانوان دارد. خب از آنجایی که ما در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و طبق دین و قوانینی که ایران برای بانوان منع کرده است، داشتن یک استایل شیک و بی نقص، باید لازمه تمام استاندارهای عمومی و جامعه را داشته باشد تا مشکلاتی رخ ندهد.

 خیلی از بانوان علاقه دارند که هم مدهای اروپایی پیروی کنند و هم قوانین را زیر پا نگذارند. شاید تا چند سال قبل این موضوع نمی توانست در تیپ و استایل ها رخ دهد، اما از زمانی که فضای‌ مجازی ‌در بین مردم افزایش یافت و افراد هم توانستند اطلاعاتی درباره دنیای مد به راحتی به دست آورند و یا هر روز آن ها را مشاهده کنند، کم کم تیپ و استایل ها هم از سادگی خارج شد.

به نوعی که امروزه می توان شاهد استایل و تیپ هایی بود که هم با قوانین اسلامی هم خوانی دارند و هم از مد اروپا و شرکت های معتبر پیروی می کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال بهترین استایل برای خود می باشید، حتما ادامه مقاله را با ما همراه باشید، تا تمام نکاتی مورد نیاز شما که لازمه داشتن استایل خوب، آرایش به روز و… می باشد؛ برایتان شرح دهیم.

چگونه می توان یک آرایش مد روز و بی نقص داشت؟

قبل از هر چیزی، مهم ترین موضوعی که برای بانوان به شدت اهمیت دارد، آرایش صورت است. در واقع از آنجایی که همیشه چهره یا صورت اولین عضوی هستند که مورد توجه بقیه افراد قرار می گیرند، نحوه آرایش آن ها هم اهمیت زیادی دارد. با توجه به این که هر فردی فرم صورت متفاوتی دارد، در مرحله اول باید فرد بتواند فرم صورت خود را شناسایی کند.

به عنوان مثال، صورت قلبی شکل، گرد، بیضی و… هر نوع باید آرایشی متفاوت داشته باشند تا فرو رفتگی و برجستگی ها به خوبی نشان داده شود. البته باید بیان کنیم‌ که به جزو شناسایی فرم صورت هم نکات مهمی وجود دارد که کلا در آرایش کردن، بانوان باید رعایت کنند که برخی از این نکات عبارت اند از:

استفاده از لوازم آرایشی های اصل

یکی از مهم ترین مواردی که در انجام یک آرایش بی نقص اهمیت زیادی دارد، استفاده کردن از لوازم آرایشی های اصل و اورجینال می باشد. شاید خیلی از بانوان به این موضوع اهمیت چندانی ندهند و ممکن است از مارک های فیک یا تقلبی به عنوان اصلی استفاده کنند؛ باید بگوییم که توجه نداشتن به اصل یا اورجینال بودن لوازم آرایشی شاید در روزهای اول صدمه ای نداشته باشد، اما به مرور زمان علاوه بر این که پوست دچار مشکلاتی می شود، حتی کمکن است برای برخی از افراد انواع سرطان های جبران نشدنی به وجود آید.

 به همین دلیل حتما بانوان و افرادی که برای خرید لوازم آرایشی اقدام می کنند، برای داشتن بهترین استایل و سلامت پوست، حتما باید به اصل بودن آن ها توجه کافی و دقت داشته باشند. همچنین زمانی که شما از لوازم آرایش های معتبری استفاده کنبد، به جز رخ ندادن مشکلاتی برای پوست، باعث می شود تا کیفیت آرایشی‌ هم بهتر شود و چهره افراد هم زیباتر نشان داده شوند.

 

 

استفاده به اندازه از لوازم آرایشی
استفاده به اندازه از لوازم آرایشی

زیاده روی نکردن در استفاده از لوازم آرایشی

شاید در خیلی از بانوان مشاهده کرده باشید که با انجام آرایش‌ های غلیظ و بسیار سنگین بر روی صورت خود، احساس بهتری دارند و این کار را مدام انجام می دهند‌. یکی از بدترین اشتباهات در خصوص آرایش‌ کردن همین زیاده روی است.

شاید استفاده از لوازم آرایشی پیشنهاد شود و خیلی از بانوان هم آن را انجام دهند، اما این موضوع نباید به نحوی باشد که چهره فرد به کل تغییر کند و صورت یا چهره اصلی زیر مواد آرایشی پوشانده شود.

جالب است بدانید که یکی از روش ها برای واشتن بهترین استایل، آرایش‌ کردن به صورت طبیعی است. در واقع زمانی که انواع کرم ها بر روی پوست صورت زده می شوند، برای این است که نقص های صورت پوشانده شود. آرایش ‌کردن به حد طبیعی هم به این معنی است که شما فقط نقص های صورت خود را بپوشانید.

البته از آنجایی که مد سال ۲۰۲۱ کاملا چهره و صورتی طبیعی بوده، بهتر است کلا آرایش ‌کردن را کنار بگذارید و چهره خودتان را با هر نقصی که هست، دوست داشته باشید. این گونه زمانی که از چهره خود احساس رضایت کنید، نیاز نیست از آرایش‌ های سنگین برای پوشاندن نقص و عیب ها استفاده کنید. همیشه این موضوع را به یاد داشته باشید که زیاده روی‌ کردن در آرایش، به معنی داشتن بهترین استایل نیست.

 

خرید لوازم آرایشی اورجینال
خرید لوازم آرایشی اورجینال

 

آشنایی با استانداردهای آرایشی

فرقی نمی کند که فرم صورت شما چیست، استخوان پری دارید یا صورت شما جزو چهره های استخوانی است، همیشه سعی کنید آرایش های خود را طبق استانداردها پیش ‌ببرید تا جلوه زیباتری داشته باشید. در واقع یکی دیگر از دلایلی آرایش کردن بانوان، افزایش زیبایی است ‌که اگر بتوانید آن را طبق استانداردها انجام دهید، بدون شک چهره شما چند برابر زیباتر نشان داده می شود.

 منظور از استاندارهای آرایشی، این است که اگر آرایش چشم تیره ای را انتخاب می کنید، باید رژلب شما کم رنگ تر باشد تا چشم ها بهتر خود را نشان بدهند یا برعکس؛ اگر آرایش لب و گونه شما نسبتا پر رنگ است، آرایش‌ چشم ها باید نود باشد.

 این گونه تعادل در صورت رعایت می شود و نقطه ای که پر رنگ تر است، بهتر جلب توجه می کند. برای داشتن بهترین استایل حتما باید این قوانین را رعایت کنید، زیرا یا رعایت نکردن آن ها علاوه بر این که آرایش صورت را زیبا نمی کند، حتی چهره اصلی را تغییر می دهد. البته این قوانین به فرم صورت هم مربوط است.

 به عنوان مثال افرادی که چشمان آن ها پف است یا ساده بگوییم پشت پلک دارند، نباید از خط چشم ها ضخیم و کلفت استفاده کنند. زیرا این مدل خط چشم ها، چشم ها را کوچکتر می کند و برای اشخاصی که چشمانی ریز و پف دارند، مناسب نیست. برای مطلع شدن از این قوانین و استانداردها می توانید از بلاگرهای مربوطه و افرادی که در حوضه تخصص دارند، استفاده کنید.

چگونه می توان بهترین شال و روسری را انتخاب کرد؟

پس از موضوع لوازم آرایشی، موضوع دیگری که برای بانوان اهمیت دارد و خب استفاده کردن از آن هم جزو واجبات جامعه است، انتخاب شال و روسری مناسب برای هر تیپی است. در واقع باید بیان‌ کنیم که برای انتخاب شال و روسری مناسب بر تیپ و استایلی باید به بقیه اجزا و لباس ها توجه کرد. اما در کل نکاتی وجود دارد که افراد بتوانند مناسب ترین شال و روسری ها را انتخاب و با هر تیپی ست کنند که برخی از‌ مهم ترین این نکات شامل مواردی هستند که در ادامه بیان می کنیم.

 

 

بهترین استایل فشن
بهترین استایل فشن

انتخاب مدل های ساده

هرساله شرکت های بزرگی که در تعیین مد و ترندها نقش دارند، مدل های جدیدی را به بازار عرضه می کنند. در بین این مدل ها ممکن است که یک سال مدل های شلوغ، یک سال طرح های متنوع و… مد شود. یکی از بهترین روش ها برای انتخاب شال و روسری مناسب، انتخاب کردن مدل های ساده می باشد.

اگر به مد توجه کنید، می توانید شاهد باشید که هیچ وقت مدل های ساده از مدار مد و ترند خارج نشده و همیشه هم جزو محبوب ترین ها به حساب می آیند. برای این که شما هم بتوانید شال و روسری را انتخاب کنید که با همه تیپ ها و استایل ها ست شود، ساده ها را انتخاب کنید که نه از مد خارج شوند و هم با تمام تیپ ها هم خوانی داشته باشند.

البته قبل از هر چیزی، این موضوع را به یاد باشته باشید که شال ها همیشه برای استایل های ساده و اسپرت استفاده می شوند و افرادی که استایل های رسمی تری دارند، باید از انواع روسری ها استفاده کنند. زمانی که بتوانید این موضوع را به خوبی در استایل هایتان رعایت کنید، می توان گفت شما یک قدم بزرگ به سمت انتخاب شال و روسری مناسب برداشته اید.

 

اصول داشتن یهترین استایل
اصول داشتن یهترین استایل

 

 

انتخاب رنگ های خنثی

یکی دیگر از روش های انتخاب بهترین شال و روسری، استفاده از رنگ های خنثی می باشد. البته قبل از هر چیزی باید ذکر کنیم که هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد و شما می توانید هر رنگی که دوست داشته باشید به عنوان شال یا روسری خود استفاده کنید.

 منظور از انتخاب رنگ های خنثی، برای افرادی است که می خواهند انواع روسری و شال های خود را با تیپ های متفاوتی ست کنند. رنگ های خثنی به رنگ هایی مثل، سفید، مشکی، خاکستری و… گفته می شود و برای ان که بتوانید از آن ها در همه استایل های خود استفاده کنید، بهتر است حداقل از هر رنگی که خنثی است، یک شال یا روسری داشته باشید.

 شاید به این موضوع بیاندیشید که چرا باید از این رنگ ها در انتخاب شال و روسری استفاده کرد، باید بیان ‌کنیم که این رنگ ها به دلیل این که خنثی هستند، قابلیت ترکیب شدن با تمام رنگ های دیگر را دارند و همین موضوع باعث می شود بتوانید از این شال و روسری ها در تمام استایل های خود استفاده کنید.

چند نکته مهم برای ایجاد یک استایل فشن

پس از انتخاب شال و روسری مناسب و متوجه شدن قوانین های آرایش صورت، نوبت به استایل می رسد. خب با توحه به این که مانتو و شلوار هم مثل شال و روسری جزوی از استایل های اصلی یک بانوی ایرانی هستند، باید در انتخاب آن ها دقت زیادی کرد تا بتوان یک استایل فشن و زیبا ساخت.

شاید خیلی از افراد این عقیده را داشته باشند که برای داشتن یک استایل فشن، باید خرید لوازم آرایشی را اولویت قرار دهند، باید ذکر کنیم که این موضوع یک باور کاملا اشتباه است و همان طور که بیان شد، مانتو و شلوارها نقش مهم تری دارند. برای داشتن یک استایل فشن و در همین حال شیک، باید نکاتی را رعایت کرد که با رعایت کردن نکاتی که در ادامه ذکر می شود، دیگر نیاز نیست نگران تیپ و استایل خود باشید.

 

شلوار مناسب هر استایل
شلوار مناسب هر استایل

 

انتخاب شلوار مناسب

از آنجایی که امروزه نرخ خرید لباس ها افزایش یافته است و خب نمی توان با هر تیپ و استایلی یک شلوار خریداری کرد، باید بتوان شلواری را تهیه کرد که با همه تیپ و استایل ها هم خوانی داشته باشد. معمولا تنوع در شلوارها، همانند شال و روسری یا حتی لوازم آرایشی نیست و باید به درستی بتوان یک شلوار مناسب انتخاب کرد.

 البته لازم به ذکر است که بیان کنیم هر بانویی که برای خرید شلوار اقدام می کند، باید با توجه به مانتوهای خود این کار را انجام دهد. طبق استاندارهای مد و استایل، بهتر است شلوارهای نسبتا گشاد مثل، دمپا، بگ و… را با مانتوهای کوتاه ست کنید. این گونه تعادل در استایل رعایت می شوید و شما می توانید استایل فشنی داشته باشید.

با مانتوهای بلند هم بهتر است شلوارهای جذب و تنگ تری پوشیده شود تا با بلندی مانتو اختلالی ایجاد نکنند. البته در برخی از مواقع با توجه به مدل شلوار و مانتو می توان این کار را هم برعکس انجام داد و یک استایل کژوال را ساخت. این ترکیب و استفاده این که کدام شلوار با کدام مانتو ست کنید، به سلیقه شخصی مربوط است.

 

بهترین مانتو = بهترین استایل
بهترین مانتو = بهترین استایل

 

انتخاب سایز مناسب مانتو

یکی از مهم ترین موارد برای داشتن بهترین استایل، انتخاب سایز مناسب مانتو است که اکثر بانوان با تصور اشتباه، ناخواسته سایز نادرست را انتخاب می کنند. خیلی از افراد با این عقیده که با انتخاب کردن چند سایز‌گشاد تر از سایز اصلی خود می توانند استایل فشنی داشته باشند، این کار را انجام می دهند و نتیجه آن، قرار گرفتن فرم بد مانتو بر روی بدن است.

 اگر علاقه ای به لباس های‌ گشادی دارید، می توانید از لباس های اور سایز یا حتی فری که گشاد هستند استفاده کنید. لازم نیست برای‌ گشاد یا تنگ نشان دادن آن ها، چند سایز بزرگ تر یا کوچکتر از سایز ‌اصلی خود استفاده کنید و جلوه نامناسبی را به وجود آورید.

 همچنین برای این که بتوانید به خوبی سایز اصلی تان را تشخیص دهید، بهتر است از فروشنده ها و افرادی که در خصوص خرید و فروش مانتو فعالیت دارند راهنمایی بگیرید یا حتی با یک متر ساده خودتان در منزل سایزتان را به دست آورید.