شناخت رنگ های مکمل در پارچه شال و روسری

شناخت رنگ های مکمل در پارچه شال و روسری - رنگ های ست در شال و روسری - ماژورشال

شناخت رنگ های مکمل در پارچه شال و روسری

نحوه ست کردن شال و روسری با سایر لباس ها به منظور داشتن استایلی جذاب بسیار اهمیت دارد. در واقع شما برای آنکه بتوانید استایلی شیک و منحصر به فرد داشته باشید باید با روانشاسی رنگ ها و رنگ های مکمل آشنا باشید تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که چه رنگ هایی را می توان با یکدیگر ست نمود که زیبایی خود را بیشتر نشان دهند. شال و روسری به عنوان یکی از مواردی که خانم ها در انتخاب استایل خود به آن  خیلی توجه می کنند حتما باید یک رنگ جذاب و شیک داشته باشد که با سایر لباس ها هماهنگ باشد. اگر می خواهید با رنگ های مکمل شال و روسری بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

شناخت رنگ ها برای انتخاب یک شال یا روسری مناسب

رنگ های مکمل شال و روسری خیلی زیاد هستند که می توانید به سادگی با ترکیب چند تا از آن ها استایلی جذاب برای خود بسازید. خیلی ها تصور می کنند که حتما باید رنگ های عجیب و غریب را با یکدیگر ست کنند تا بتوانند ظاهری شیک و زیبا داشته باشند. اما در صورتی که فقط کافی است شناخت کمی از رنگ ها داشته باشید تا بتوانید با انتخاب چند رنگ ساده در کنار یکدیگر زیبایی خود را دو چندان نمایید.

انتخاب رنگ های مکمل برای شال و روسری می تواند استایل شما را زیبا تر نماید. رنگ هایی که در یک طیف هستند نیز می تواند انتخاب مناسبی برای شال و روسری باشد. همچنین ترکیب رنگ های سرد و گرم در کنار یکدیگر نیز بسیار زیبا است و به نوعی مکمل یکدیگر هستند که می توانند بسیار چشم نواز باشند. به طور کلی رنگ ها به دسته های رنگ های اصلی، ثانویه و دسته سوم و همچنین رنگ های سرد و گرم و خنثی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • رنگ های اصلی

رنگ های اصلی رنگ هایی هستند که سایر رنگ های مکمل و ترکیبی از آن ها تولید می شود. اما به طور کلی رنگ های اصلی شامل زرد، قرمز و آبی است. به عبارتی با ترکیب این سه رنگ است که سایر رنگ ها به وجود می آید.

 • رنگ های ثانویه

رنگ های ثانویه از ترکیب رنگ ها اصلی به وجود می آید. از جمله رنگ های فرعی می توان به رنگ بنفش که از ترکیب قرمز و آبی و رنگ سبز که از ترکیب آبی و زرد تولید می شود اشاره نمود.

 • رنگ های دست سوم

رنگ های خاص نیز حاصل ادغام رنگ های اصلی و ثانویه هستند وزیبایی خاصی دارند و از جمله آن ها می توان به رنگ ارغوانی، مرجانی و … اشاره نمود.

 • رنگ های گرم

رنگ های گرم در واقع رنگ های پر انرژی هستند مانند  قرمز، نارنجی، قهوه ای، زرد و …. . این رنگ ها طرفداران بسیاری دارند و می توان به عنوان رنگ های مکمل شال و روسری از آن ها استفاده نمود.

 • رنگ های سرد

این رنگ ها حس آرامش را به افراد منتقل می کنند و با استفاده از آن ها در کنار رنگ های گرم در ست نمودن لباس ها می توان استایلی جذاب را ایجاد نمود.

 • رنگ های خنثی

رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که به عنوان مکمل با رنگ های سرد یا گرم در شال و روسری و یا سایر لباس ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند ترکیبات بسیار زیبایی را ایجاد نمایند. رنگ های خاکستری، مشکی، سفید و کرم از دسته رنگ های خنثی محسوب می شوند.

 

شناخت رنگ های مکمل شال و روسری
شناخت رنگ های مکمل شال و روسری

 

بهترین رنگ های مکمل برای شال و روسری

از بهترین رنگ های مکمل شال و روسری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • شال و روسری های بنفش رنگ را می توان با رنگ صورتی، نارنجی، زیتونی، طوسی، زرد، بنفش تیره و.. ست نمود.
 • شال و روسری های مشکی رنگ را می توان با رنگ هایی مانند نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، مشکی و … ترکیب کرد.
 • بهترین ترکیب رنگ برای شال و روسری های آبی، رنگ قرمز می باشد. رنگ آبی با رنگ های دیگری نیز مانند طوسی، قهوه ای، نارنجی، صورتی و سفید نیز می تواند مکمل خوبی باشد.
 • شال و روسری های سبز رنگ با لباس هایی به رنگ طلایی، قهوه ای، طوسی، کرم، مشکی، سورمه ای، زرد و سبز روشن می تواند ترکیب بسیار جذاب و شیکی را ایجاد نماید.
 • شال و روسری های نارنجی، زرد و لیمویی نیز مکمل های بسیار مناسبی برای رنگ هایی مانند قهوه ای، زیتونی و آلبالویی می باشد.

 

انتخاب رنگ شال و روسری با توجه به رنگ پوست
انتخاب رنگ شال و روسری با توجه به رنگ پوست

 

توجه به رنگ پوست برای ست نمودن شال و روسری

در انتخاب رنگ شال و روسری برای داشتن استایلی شیک باید به رنگ پوست نیز توجه نمود. معمولا رنگ پوست افراد به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم بندی می شود. کافی است که بتوانید تشخیص دهید که دارای چه رنگ پوستی هستید تا راحت تر بتوانید شال یا روسری انتخاب کنید که زیبایی شما را دو چندان نماید. رنگ های مکمل شال و روسری برای انواع رنگ پوست به شرح زیر می باشد.

 • رنگ پوست گرم

افرادی که دارای پوستی به رنگ گرم هستند با انتخاب رنگ های گرم بیشتر می توانند زیبایی  خود را در معرض نمایش قرار دهند. از محبوب ترین رنگ های گرم که این افراد برای شال و روسری می توانند انتخاب کنند می توان به رنگ قرمز، نارنجی، شتری، قهوه ای، زرد و … اشاره نمود.

 • رنگ پوست سرد

رنگ های سرد جذابیت افرادی که رنگ پوست سرد دارند را بیشتر می کنند. در واقع این رنگ ها زیبایی چهره آن ها را بیشتر نشان می دهد. از شال و روسری هایی که دارای رنگ سرد هستند می توان به رنگ آبی، بنفش، صورتی، سبز و … اشاره نمود. رنگ صورتی یکی از بهترین رنگ های مکمل شال و روسری برای این دسته از افراد است.

 • رنگ پوست خنثی

افرادی که دارای رنگ پوست خنثی هستند کمترین محدودیت ممکن را در انتخاب رنگ شال و روسری و سایر لباس ها دارند. در واقع رنگ پوست این افراد به گونه ای است که با هر ترکیب رنگی همچنان زیبایی خود را به خوبی نشان می دهد.

نظرات (1)

[…] همانطور که به زیبایی مدل لباس خود باید بپردازیم به رنگ آن هم توجه زیادی باید داشته باشیم تا بتوانیم تاثیر مثبت […]