اشتباهات بزرگ در استایل خانم ها

اشتباهات بزرگ در استایل خانم ها - راهنمای استایل خوب | ماژورشال majeurshawl

اشتباهات بزرگ در استایل خانم ها

همیشه، داشتن یک استایل فشن خوب و بی نقص دغدغه ای برای بانوان محسوب می شود و خیلی از آن‌ ها با اشتباهاتی که رواج یافته، سعی می کنند تا استایل خوبی داشته باشند. از آنجایی که ما در کشوری اسلامی‌ زندگی می کنیم و درست کردن استایلی که هم با قوانین و استانداردهای اسلامی هم خوانی داشته باشد و هم طبق مد روز و اروپا باشد، نسبتا کار سختی است.

همیشه استفاده از ‌لباس ها و ست کردن آن ها، در ذهن افراد شاید خیلی کار دشوار و سختی به نظر برسد، اما از آنجایی که تنوع در لباس های زنانه زیادتر از ‌لباس های مردانه است، می توان به راحتی این کار را انجام داد.

اما همان طور که در مطالب بالا هم بیان کردیم، شاید ممکن است در راه طبق مد روز پیش رفتن و داشتن استایل مناسبی، افراد از ‌راه های‌ نا درست این ‌کار را انجام دهند که همین موضوع سبب به وجود آمدن استایل های اشتباهی‌ می شود. حال در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعاتی که لازم دارید تا استایل فشن را برای خودتان طراحی کنید، برای شما شرح دهیم.

اشتباهات در خصوص انتخاب مانتو

مانتو یکی از اصلی ترین مواردی است که بانوان ایرانی بدون شک از آن ها استفاده می کنند و خب تقریبا برای داشتن استایلی مطابق‌ با استاندارهای اسلامی، باید حتما وجود داشته باشند. از آنجایی که در کشور ایران، تمام بانوان از مانتوها استفاده می کنند، هر ساله تنوع و مدل هم در تولید آن ها افزایش یافته است که هر فردی می تواند با توجه به سلیقه خود آن ها را انتخاب کند.

همچنین هرساله که شرکت های بزرگ‌ مد و پوشاک، تغییری در صنعت مد و فشن انجام می دهند، مانتوها هم طبق این‌ استانداردها و قوانین، تغییر می کنند. حال برای انتخاب مناسب استایل هر فردی، ممکن است اشتباهاتی صورت گیرد که برخی از‌ این اشتباهات بارز، عبارت اند از:

انتخاب سایز نامناسب مانتو

یکی از ‌اصلی ترین‌ اشتباهاتی که اکثر بانوان ایرانی برای انتخاب مانتو، آن را انجام می دهند و با تصور برداشتن یک استایل فشن، سعی‌ می کنند تا طبق روز عمل کنند، انتخاب کردن مانتوها با سایر های نامناسب می باشد.

در واقع در جدیدترین ترند و مدهای امسال، لباس های فری، اور سایز و… هستند که می توان به خوبی آن ها را در تن برخی از افراد مشاهده کرد. تصور این که با خرید سایز‌ گشاد تر یا حتی تنگ تر از سایز اصلی، می توان استایل خوبی داشت، کاملا باور اشتباهی است. زمانی که شما بتوانید یک مانتو با سایز و حتی فرم بدنتان را انتخاب کنید که مناسب شما باشد، قطعا استایل شیک تری دارید.

 لازم به ذکر است بیان‌ کنیم که برای انتخاب کردن مانتوهایی که فری سایز یا اور هستند، نیاز نیست حتما سایز بزرگ تری را انتخاب کرد تا گشاد تر از بدن باشند، لباس هایی که به صورت فری یا اور سایز طراحی می شوند، کلا مدل گشادتری دارند و زمانی که شما سایز خود را انتخاب کنید، این‌ لباس ها استایل خود را حفظ می کنند.

 

نحوه انتخاب مدل استایل
نحوه انتخاب مدل استایل

 

انتخاب مدل های مناسب

هر ساله مدل های بسیار زیادی ممکن است در خصوص مانتو یا شلوار تولید و طراحی شود و در این بین ممکن است مدل های شلوغ زیادی توجه افراد را به خود جلب کنند. قبل از هر چیزی‌ باید این باور را در انتخاب لباس داشته باشید که مدل های شلوغ شاید یک استایل فشن را شاید بسازند، اما بعد از‌چند مدت از‌ مد می افتند و خب قطعا مدل آن هم برای فرد قدیمی و دلسرد کننده به نظر می رسد.

 همیشه سعی کنید مدل هایی را برای مانتوی خود که عضو چشم گیر تری در استایل هستند انتخاب کنید که مدل های ساده ای دارند. به عنوان مثال مانتوهای پر طرحی که اخیرا مد شده اند، شاید فقط در سال ۲۰۲۱ کاربرد داشته باشد و سال بعد ترند تغییر کند و مدل های شلوغ مد نباشد.

 از همین رو شما هم باید بتوانید مدل هاییی را برگزینید که همیشه ترند باشد و بعد از چند مدت، قدیمی نشوند. در واقع یکی از رایج ترین اشتباهات بانوان در خصوص انتخاب مدل، این است که می خواهند طبق مد عمل کنند و مانتوهایی که مدل های طبق روز دارند را انتخاب می کنند و پس از چند وقت که مدل قدیمی شد، از آن دلزده می شوند.

 

خرید بهترین شلوار
خرید بهترین شلوار

 

اشتباهات رایج در خصوص خرید شلوار

موضوغع بعدی برای داشتن استایل فشن، انتخاب درست شلوار می باشد که نقش مهمی بعد از مانتوها دارند. شلوارها معمولا تنوع کمتری نسبت به مانتوها دارند و از همین رو همیشه باید شلوارهایی را انتخاب کرد که با تمام مدل های مانتویی که قصد استفاده از آن ها را داریم، ست شوند.

البته لازم به ذکر است که بیان‌ کنیم شاید تنوع در شلوارهای زنانه کم باشد، اما این موضوع به این معنی نیست که حق انتخاب بین آن ها زیاد نیست. همه افراد امروزه با توجه به سلایقی ‌که دارند می توانند از انواع شلوارها استفاده کنند و یک استایل شیک و کژوال را طراحی کنند.

 

انتخاب رنگ درست شلوار

همان طور که در مطالب بالاتر هم بیان شد، شلوارها بعد از مانتو مهم ترین عضو هر استایلی هستند و وجود آن ها حتما باید صورت گیرد. البته به جز این ‌که برخی بانوان برای ساختن استایل فشن، از انواع دامن ها هم استفاده می کنند که این موضوع یک بحث جدا محسوب می شود.

همیشه باید توجه کنید که رنگ شلوار خود را چگونه انتخاب می کنید، زیرا شلوارها بایدهماهنگی با مدل مانتو داشته باشند و خب تقریبا انتخاب یک شلوار سبز رنگ با یک‌ رنگ تضاد غیر ممکن است. البته لازم به ذکر است بیان‌ کنیم که هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ ها و ست کردن آن ها وجود ندارد و هر فردی می تواند مطابق با سلیقه و علاقه خود از آن ها استفاده کند.

 اما اگر می خواهید استایل کژوال و شیکی را درست کنید، رنگ شلوار شما باید به گونه ای باشد که با تمام مانتوها و حتی لباس‌ها ست شوند. به عنوان مثال رنگ هایی مثل، سفید، مشکی، خاکستری و… رنگ های خنثی هستند و استقاده از‌ آن ها ور هر استایلی ممکن است.

راهنمای انتخاب شلواز مناسب خانم ها
راهنمای انتخاب شلواز مناسب خانم ها

 

انتخاب در مدل های شلوار

بدون شک همه ما امروزه شلوارهایی که ترند شده اند را مشاهده کردیم که انواع و مدل های متفاوتی دارند. شلوارهایی با قد نود، شلوارهای دمپا، شلوارهای اسلش و… نمونه های از این شلوارها هستند که بسیار امروزه ترند شده اند. برای انتخاب کردن شلوار مناسب، شما باید اول به مدل مانتو دقت کنید.

 به عنوان مثال شلوارهایی که زیاد در سال ۲۰۲۱ آن ها را مشاهده می کنیم، شلوارهای بگ هستند. برای ساختن یک استایل فشن بی نقص با این شلوارها، می توان از مانتوهای کوتاه کمی اور سایز استفاده کرد که استایل های بی نظیری می سازند. زمانی که شما بدانید چه مدل مانتوهایی‌ را با شلوارتان ست کنید، می توان گفت توانسته اید ردر انتخاب شلوار به خوبی عمل کنید.

 توجه داشته باشد طبق همان مطلبی که در بالا بیان‌ کردیم، فریب ظاهر مدل ها را نخورید و تا حد امکان از مدل هایی استفاده کنید که ساده هستند و با اکثر مانتوهای شما همخوانی دارند. این گونه در هر لحظه و هر شرایطی می‌ توانید استایل مناسب خود را بیابید.

روش هایی برای داشتن یک استایل بی نقص

در مطالبی که بالا بین شد، نکاتی را بیان‌ کردیم ‌که شما برای داشتن یک استایل فشن خوب زنانه، به آن ها توجه کنید تا مشکلی به وجود نیاید. حال به جز مواردی که در بالا بیان شد، نکات دیگری هم در انتخاب رنگ لباس، شال و روسری و… باید رعایت شود تا فرد بتواند یک تیپ کژوال را برای خود درست کند. برخی از این نکات بسیار مهم که شما برای داشتن یک استایل بی نقص که‌ می توانید آن ها را رعایت کنید، شامل موارد زیر می باشند:

 

آموزش ست کردن رنگ لباس
آموزش ست کردن رنگ لباس

 

نحوه ست کردن رنگ لباس ها با یکدیگر

یکی از مهم ترین مواردی‌ که اکثر بانوان با آن مشکل دارند، نحوه ست کردن و ترکیب رنگ های لباس است. رنگ ها همیشه در استایل، نشان دهنده سلیقه هر فردی هستند و اگر کسی‌ بتواند به خوبی ‌مکمل ها و ترکیب آن ها را متوجه شود، می تواند استایل بی نظیری را طراحی کند و بهتر است واضح بگوییم، یک استایل کاملا مطابق مد روز ‌را برای خود درست کند.

شاید اکثر بانوان بر این فکر باشند که باید حتما برای ایجاد یک استایل فشن خوب زنانه، از رنگ های تیره ای استفاده کنند. شاید انتخاب رنگ های تیره به تنهایی یک استایل زیبا را بسازند، اما خب همیشه هم لازم نیست برای داشتن استایل بی نظیری از رنگ های تیره استفاده کرد. به عنوان مثال، عقیده اکثر بانوان در ست کردن رنگ ها، این است که از یک طیف رنگ به صورت کم رنگ یا پر رنگ استفاده کنند.

خب این موضوع به تنهایی یک استایل مونوکروم را می سازد و اگر فردی بتواند از استایل مونوکروم با طیف رنگ هایی متفاوتی در فصل مناسب سال استفاده کند، بدون شک هیچ مشکلی برای ایجاد استایل وجود ندارد.

اولین موضوع مهم در خصوص ست کردن رنگ ها این است که ترکیب رنگ ها و تضاد ها را به خوبی بشناسید و یا حتی بتوانید مکمل رنگ ها را شناسایی کنید. به عنوان مثال، رنگ زرد و سرمه ای، شاید خیلی دور از هم باشند، اما یک استایل بسیار زیبا را به وجود می آورند. برای ست کردن و ایجاد یک استایل خوب زنانه ، کافی است که با رنگ ها آشنایی داشته باشید.

 

انتخاب شال و روسری مناسب
انتخاب شال و روسری مناسب

 

انتخاب شال و روسری

همان طور که می دانید ما در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و خب قطعا وجود داشتن شال و روسری هم در استایل فشن ما جزو واجبات و قوانین محسوب می شود. پس از انتخاب درست مانتو و شلوار و حتی متوجه شدن این موضوع که چگونه رنگ ها را با هم ست کنید، باید بتوان یک شال و روسری خوب را هم انتخاب کرد.

همچنین همان طور که تنوع در مانتو و شلوار زیاد است، این موضوع در مورد انواع شال و روسری ها هم صدق می کند و خب می توان گفت هر مجموعه ای که در تولید شال و یا روسری نقش دارد، سالانه مدل های متنوع بسیار زیادی را برای تمامی سلایق به بازار عرضه می نماید.

 اکثر بانوان در انتخاب شال و روسری خود با این مشکل مواجه می شوند که نمی دانند دقیقا چه شال یا حتی روسری ای مناسب چه استایلی است. در قدم اول شما باید این موضوع را بدانید که شال ها همیشه به نسبت روسری ها اسپرت هستند و در اکثر استایل های ساده و اسپرت از آن استفاده می کنند.

 از همین رو اگر جزو افرادی هستید که استایل های ساده و راحت و حتی کمی اسپرت را می پسندید، بهتر است از شال هایی استفاده کنید که ساده هستند. توجه داشته باشید شال و روسری هر چه ساده تر باشند، جلوه زیبا تری را به تیپ و استایل می دهند. روسری ها هم همیشه در بین بانوان، جزو عناصر رسمی شناخته شده اند و خب قطعا هرکسی بخواهد یک تیپ رسمی را برای خود ایجاد کند، از انواع روسری ها استفاده می کند.

البته این نکته را چندین بار در بالا ذکر کردیم که محدودیتی در انتخاب انواع لباس ها و تیپ ها وجود ندارد و هر استایلی که شما راحت هستید را برای خود انتخاب کنید. شال و روسری هم همانند موضوعاتی که ذکر شد کاملا سلیقه ای هستند و اگر هم می خواهید طبق مد عمل کنید، بهتر است روش ساده بودن را برگزینید، زیرا هرچه بیشتر پیش می رویم، استایل ها، مد آرایشی و… ساده تر می شوند.

 

 

استایل خاص
استایل خاص

 

نتیجه گیری

در کل همیشه لباس هایی را انتخاب کنید که مطابق سلیقه و اندازه فرم بدنتان هستند. در این صورت نه هیچ وقت از مدل لباس خسته می شوید و نه حتی لباس ها از مد خارج نمی شوند. البته محدودیتی وجود ندارد و هر کس می تواند از انواع لباس ها در تیپ و استایل خود استفاده کند. همچنین توجه داشته باشید که رنگ های لباستان را با توجه به سرد و گرم بودن فصل انتخاب کنید تا هم استاندارد رعایت شود و هم به نوعی به شما در فصل گرما و سرما کمک کند.