چگونه مدل دنیای فشن و مد شویم؟

چگونه مدل دنیای فشن و مد شویم؟ - ورود به صنعت مدلینگ - ماژورشال Majeurshawl

چگونه مدل دنیای فشن و مد شویم؟

 

امروزه یکی از پرطرفدارترین صنایع جهان صنعت مدلینگ دنیای مد و فشن به حساب می آید، افراد بسیار زیادی در این زمینه با عناوین مختلف مشغول به کار هستند و در آن فعالیت می کند.

در زندگی بشر امروزی صنعت مد و فشن بسیار نقش پررنگی دارد و بسیار مورد توجه و استفاده انسان امروز قرار گرفته است، دنیای مدلینگ اقشار مختلفی از جمله خیاطان، مدلها، طراحان ودیگر عناوین را در بر گرفته است که البته مورد توجه ترین و بیشترین چیزی که در این صنعت به آنها توجه می شود مدل ها هستند.

 

مدلینگ در صنعت های مختلف
مدلینگ در صنعت های مختلف

 

انواع مدل ها

مدل ها انواع مختلفی دارند از جمله مدلینگ مدل شال و روسری، مدل های مو، مدلینگ لباس، مدلینگ کیف، کفش مدلینگ عطر و ادکلن، مدلینگ لوازم آرایشی و غیره.

مدلینگ بودن نیز کار آسانی نیست و شرایط بسیار سخت و خاص خودش را دارد، اما در اینجا سوال هایی نیز به وجود می‌آید که هر فرد عادی چطور می تواند وارد دنیای مد به عنوان مدلینگ شود و باید واجد چه شرایطی باشد.

آیا این حرفه فقط برای افراد قد بلند و زیباست یا افراد با قد های کوتاه و صورت معمولی و هیکل تپل هم میتوانند مدلینگ شوند؟ آیا مدلینگ شدن در کشور خودمان ایران نیز ممکن است یا خیر؟ سوالاتی که در بالا به آنها اشاره شد نمونه هزاران سوالی است که در ذهن افرادی که قصد ورود به این حوزه را دارند وجود دارد.

 

 

 

صنعت مدلینگ در ایران
صنعت مدلینگ در ایران

 

مدلینگ های وطنی (ایران)

چنانچه شما در ایران زندگی می کنید باید گفت که مدلینگ های زنی که در ایران فعالیت می‌کنند به صورت غیرقانونی هستند و تحت نظر هیچگونه ارگان و و یا موسسه‌ای نیستند.

برای مدلینگ شدن حتی به صورت زیر زمینی که در ایران صورت می ‌گیرد نیز باید مولفه های خاص و مدل شدن داشته باشید، تا بتوانید وارد این زمین شوید و در آن فعالیت کنید.

چنانچه قصد این را دارید که مدل این شهر در ابتدا باید چارچوب هایی که برای خود دارید را مشخص کنید، زیرا در دنیای مدلینگ نوع پوشش شما بسیار اهمیت دارد و شما باید ببینید که آیا با فاکتورهای این حرفه می‌تواند کنار بیاید یا خیر.

اما چنانچه شما با مقوله پوشش مشکلی ندارید و هم می‌خواهید که از کشور خارج شوید و در کشورهای خارجی در این حوزه فعالیت کنید ماجرا فرق می کند.

 

 

راه های مدل شدن
راه های مدل شدن

 

کمپانی ها در سدد دلسوزی برای سینه چاکان مدلینگ

کمپانی های مختلف و برندهای متخصص در این زمینه با برگزاری دوره ها و آشنایی افراد با اکوسیستم، اقلیم و شرایط کار مدلینگ بودن افراد را با این حرفه آشنا می‌کنند و واجدان شرایط را برای فعالیت در این حوزه پذیرش می‌ کنند.

از فاکتورهای پذیرش این موسسات می توان به میزان چربی بدن، استایل، اندام، چهره، رنگ پوست، قد و وزن، هیکل، استخوان بندی، فیزیک بدنی و دیگر فاکتورها اشاره کرد.

درست است که دنیای مدل بسیار زیبا و جذاب به نظر می‌رسد اما شرایط بسیار سختی دارد و همراه با ورزش های سنگین و رژیم های غذایی طاقت ‌فرسا و گاها مرگبار همراه می باشد.

چنانچه شما قصد دارید به این حرفه ورود کنید قبل از آن باید حتماً به دکتر و روانشناس مراجعه کنید تا وضعیت بدنی خود را بسنجید و برای ورود به این عرصه میزان پتانسیل بدنی خود را بشناسید.

با توجه به افزایش ارتباطات و گسترش استفاده مردم از فضا و صفحات اجتماعی مجازی باعث شده تا افراد بسیار زیادی با این حوزه آشنا شوند و افراد مختلف موفق در این زمینه را دنبال کنند و تصمیم بگیرند تا وارد این حرفه شوند.

امروزه شاهد مدل های مختلفی از جمله های کوتاه و بلند و چاق و لاغر هستیم که گاهاً با مولفه های اصلی مدلینگی مغایرت دارد. درست است که این حرفه بسیار پولساز است و باعث معروفیت می ‌شود، اما باید گفت که تبعاتی از جمله آسیب های بدنی و روانی را نیز به همراه خواهد داشت.

 

شرایط سخت زندگی مدل های دنیای مدلینگ
شرایط سخت زندگی مدل های دنیای مدلینگ

زندگی کنترل شده!

از جمله کارهایی که یک مدلینگ باید انجام دهد ورزش زیاد، استراحت خوب، ارتباط با یک از مشاور استایلیست، داشتن یک گریمور حرفه ای، عکاس خوب، برنامه‌ ریز حرفه ‌ای، رژیم های غذایی مناسب، مربی بدنساز، مشاور تغذیه و پرهیزهای غذایی مختلف اشاره کرد.

به طور کلی فعالیت حرفه دردسرهای زیادی را در پی خواهد داشت چنانچه می خواهید در این عرصه موفق عمل کنید، باید فالوور های زیادی داشته باشید تا برندها و بیشتری را به سمت خود جذب کنید و آن ها را ترغیب کنید تا برای تبلیغ محصولات خود به سمت شما بیایند.

گفتار نیک پندار نیک کردار نیک

همچنین علاوه بر تمام مواردی که به آن اشاره شد شما باید یک تولید کننده حرفه‌ای محتوا داشته باشید تا بتوانید در این عرصه بدرخشید برای حرفه ای شدن باید رفتار و گفتار حرفه ای نیز داشته باشید و حتما با یک مشاور ارتباط داشته باشید تا بتونید در دنیای امروز روابط خوبی داشته باشید و نقش خود را به عنوان یک چهره شناخته شده خوب ایفا کنید و با مخاطبان خودتان معاشرت کنید.

در دنیای امروز شما صرفاً با زیبایی خودتان نمی توانید که معروفیت و محبوبیت لازم را بدون رفتار و گفتار بدست بیاورد و برای بیشتر دیده شدن باید متکی به رفتار و طرز فکر درست نیز باشید، زیرا رفتار یک مدلینگ معروف بسیار در دید افراد و طرفداران شما اهمیت دارد.

 

 

 

 

هم چنین در دنیای مدلینگ شما باید انتظار هر چیزی را داشته باشید هر نوع لباس آرایش صورت مدل مو و غیره، زیرا در این حرفه شما نمی توانید به چیزی نه بگویید و باید از قبل خود را برای رویارویی با هر چیزی آماده کنید، موفقیت در این حرفه نیاز به صبوری بسیار زیاد خلاقیت اعتماد به نفس و پشتکار فراوان دارد.

همچنین شما برای داشتن یک عکس خوب جهت قرر دادن در صفحه اجتماعی خود  نیاز به یک فوتوشاپیست خوب نیز دارید، زیرا ادیت مناسب و درست عکسهای بسیار زیبایی به جذابیت شما اضافه می کند و می تواند عکس های شما را از این رو به آن رو کند.

در پایان این حرفه آن طور که در رسانه ها به نظر می رسد زیبا و ساده نیست و سختی های بسیار زیادی دارد و می تواند تمام زندگی شخصی شما را تحت شعاع خود قرار دهد و شما را از انجام بسیاری از کار ها منع و مجبور به انجام بسیاری از کار ها اجبار کند.

با آرزوی موفقیت برای شما.