بهترین انتخاب شال

راهنمای خرید بهترین شال مناسب پوست، پول و سلیقه شما - ماژورشال Majeurshawl

بهترین انتخاب شال

با توجه به حجاب اسلامی و نوع پوشش بانوان در کشور ایران، داشتن و خرید شال یا روسری بر روی سر، جزو یکی از الزامات می باشد. این پوشش ها از زمان قدیم تا کنون وجود داشته اند و هر شهری، نسبت به نوع لباس محلی و سنت خود از آن ها استفاده می کند. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و روی  کار آمدن انواع برنامه های مجازی که با انواع مد و پوشاک در خارج از ایران هم در ارتباط است، تنوع و تغییر بزرگی هم در صنعت مد و پوشاک ایران مشاهده می شود که افراد مشهور با ایده گرفتن از مدل های خارجی و مدها، این تغییر را وارد جامعه کرده اند.

هرچه بیشتر پیش می رویم، می توانیم این تغییرات مد و پوشاک را واضح تر مشاهده کنیم که حتی برخی از شال ها، طبق همان مدهای خارجی پوشیده یا درست می شوند. همان طور که کمی قبل تر بیان کردیم، شال ها و روسری ها امروزه انواع متفاوتی را به خود گرفته اند که هر فردی می تواند نسبت به سلیقه آن ها را انتخاب کند.

البته نکته قابل توجهی که در انتخاب و خرید شال وجود دارد، این است که فرد بتواند نسبت به تیپ خود یا حتی فصل ها، شال و روسری خود را انتخاب کند. در ادامه به شما کاملا آموزش می دهیم که چگونه بتوانید بهترین شال را انتخاب کنید و یک استایل شیک و در همین حال اسلامی داشته باشید.

انتخاب شال مناسب در فصل های متفاوت سال

قطعا یکی از بزرگترین دغدغه هر بانویی، ست کردن و یافتن شال مناسب برای فصل هایی متفاوت سال می باشد. خب از آن جایی که تنوع درپارچه ها زیاد شده و قطعا نمی توان به خوبی آن ها را تشخیص داد، باید فرد به خوبی بداند که که جنس هر شالی، برای چه فصلی از سال مناسب است. البته در کنار این که جنس شال اهمیت زیادی دارد، باید به موضوع رنگ هم دقت زیادی کرد.

زیرا رنگ ها دومین عنصرر نشان دهنده گرما یا سرما هستند. به عنوان مثال شما نمی توانید در فصل زمستان از شال های نخی سفید یا روشن استفاده کنید، شاید برای این موضوع محدودیتی وجود نداشته باشد، اما شال های نخی به دلیل جنس نازکی که دارند، سرما را جذب می کنند و همچنین رنگ های روشن هم، به نوع دیگری جذب کننده هوا می باشند. در ادامه با برخی از شال های مناسب هر فصل آشنا می شوید.

شال مناسب برای فصل بهار

معمولا اکثر خانم ها، زمانی که برای خرید شال در فصل بهار مراجعه می کنند، به دنبال جنسی هستند که نه خیلی ضخیم باشد که گرما را از خود ساطع کند، نه خیلی نازک که هوای معتدل و کمی سرد بهار، باعث شود سر آن ها با باد خنک برخورد کند. برای رفع این مشکل، شال های بسیار زیادی به وجود آمده است که جنس های متنوعی هم دارند و از آن جایی هم که سلایق زیاد شده، می توان گفت که کارخانه ها و نساجی های که در این حوضه فعالیت دارند، توانسته اند به خوبی عمل کنند و با ارائه دادن انواع طرح ها وجنس های متفاوت از شال و روسری، حق انتخاب زیادی را به افراد هدیه دهند.

 

خرید شال
خرید شال

بهترین پارچه شالی که در فصل بهار بسیار مناسب است،  شال های نخی هستند. شال های نخی، که از نخ های کرپ یا … درست شده اند، جنسی معمولی دارند و نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم اند. خب قطعا این موضوع برای همه واضح و روشن است که فصل بهار مخصوصا ماه های اول سال، همیشه یک سردی به خصوصی از زمستان وجود دارد و حتی در برخی از مواقع هم ممکن است که باران در این فصل شروع به باراش کند.

شال های نخی بهترین گزینه برای این فصل هستند؛ البته توجه داشته باشید که زمان هایی که برای خرید شال اقدام می کنید، به جنس نخ ها دقت کافی داشته باشید. برخی از آن ها بیش از حد نازک هستند که برای فصل تابستان کاربرد دارند. همچنین محدودیتی برای انتخاب رنگ وجود ندارد و از آنجایی که فصل بهار، فصل تازگی و شکوفه ها است، می توانید از هر رنگی که مشتاق هستید، برای شال و روسری خود انتخاب کنید. البته انتخاب در رنگ ها، باید به گونه ای باشد که با استایل شما ست باشد.

شال مناسب برای فصل تابستان

فصل بعد از بهار، تابستان است که همیشه به گرم ترین فصل سال مشهور است. انتخاب شال برای این فصل باید به گونه ای باشد که هوا به خوبی در بین نخ و درزهای پارچه جا به جا  شود و هم این که گرمای کمتری را به خود جذب کند‌. همان طور که در مطالب قبل هم بیان کردیم، شال ها در طرح ها، رنگ ها و حتی مدل های متنوعی وارد بازار می شوند. اما خب قطعا به جز این که فرد باید رنگ و جنس مناسب را برای سال انتخاب کند، باید به موضوع کیفیت و مارک آن هم توجه داشته باشد.

در این خصوص، شرکت ها و نساجی های بسیار زیادی به وجود آمده اند که کار خود را با ارائه دادن انواع شال و روسری ها، شروع کرده اند. اما خب قطعا تمام آن ها جنس و کیفیت خوبی ندارند و پس از یک یا دوبار شستشو، خراب می شوند و یا نخ های آن ها از هم باز می شود‌.

 

خرید شال بهاره
خرید شال بهاره

 

ماژورشال Majeurshawl یکی از همین شرکت ها و برند های معتبر در حوضه تولید شال و روسری می باشد که با ارائه کردن صدها طرح متفاوت و کیفیت بی نظیر، توانسته به خوبی مخاطبان را به خود جذب کند‌‌.

همچنین شما می توانید انواع شال های تابستانه که نخ های نازکی دارند و رنگ های آن ها هم معمولا روشن است را از این شرکت تهیه کنید و نگران جنس و کیفیت نخ ها نباشید. توجه داشته باشید که در انتخاب شال و روسری تابستانه، حتما شال هایی را انتخاب کنید که نخ های نازک تری دارند و هوا را به خوبی در بین خود جا به جا می کنند. هرچه رنگ شال برای تابستان هم روشن تر باشد، بهتر است و فرد احساس گرمای کمتری در منطقه سر خود احساس می کند‌. زیرا رنگ های روشن گرما را به خود جدب نمی کنند و هوا را به خوبی منتقل می کنند‌.

شال مناسب برای فصل پاییز

پاییز جزو فصل هایی است که استایل ثابتی ندارد و همیشه افراد برای انتخاب کردن پوشاک و حتی شال و روسری دچار مشکل می شوند. زیرا ممکن است که لحظه ای در این فصل هوا سرد باشد و لحظه ای دیگر سرد؛ خب برای فصلی که هوای ثابتی ندارد و دمای او مدام تغییر می کند، باید از چه نوع شالی استفاده شود؟ قطعا باید شال یا روسری جنسی داشته باشند که هم گرما و هم سرما را پوشش دهد.

معمولا زمانی که افراد برای خرید شال مراجعه و از فروشنده تقاضای یک شال پاییزه می کنند، فرد فروشنده به آن ها یک شال از جنس بافت یا نخ خیلی ضخیم پیشنهاد می کند. این موضوع درست نیست و برای انتخاب کردن شال و روسری فصل پاییز هم باید کمی مشابه به فصل بهار عمل کرد. جنس مناسب برای فصل پاییز هم شال های نخی است، اما نخ هایی که از کرپ و… کمی ضخیم تر باشند.

 

خرید شال پاییزه
خرید شال پاییزه

 

این جنس شال ها معمولا از روی موها سر نمی خورند و هم گرما و سرما را پوشش می دهند. برای انتخاب رنگ شال هم بهتر است در فصل پاییز، کمی به رنگ فصل توجه کنید. زیرا پاییز فصل رنگ ها می باشد و از رنگ های گرمی پوشیده شده است. البته این موضوع کاملا سلیقه ایست و می توانید نسبت به مد، رنگ فصل یا سال، سلیقه و… برای خرید شال اقدام کنید.

اما اگر می خواهید که شال یا روسری شما بتواند با رنگ خود تغییری به دمای هوا دهد، بهتر است که از رنگ های گرم مثل: قرمز، نارنجی، زرد و… استفاده کنید. این رنگ ها چون نه خیلی تیره و نه خیلی روشن اند؛ می توانند برای فصل پاییز گزینه بسیار مناسبی باشند.

شال مناسب برای فصل زمستان

آخرین فصل از یک سال، فصل زمستان می باشد. این فصل به عنوان سرد ترین فصل سال شناخته می شود که با توجه به دمای هوا، انتخاب کردن شال کار سختی نیست. معمولا اکثر افراد در این فصل، از انواع کلاهای بافت استفاده می کنند، اما برخی از افراد هم هستند که شال و روسری را به کلاه ترجیح می دهند. برای انتخاب کردن شال و روسری درفصل زمستان هم، همانند نکاتی که در بالا و برای سه فصل ذکر کردیم، نکاتی وجود دارد.

یکی از همین نکات، دقت کردن در انتخاب جنس شال می باشد که باید جنس آن با دمای فصل زمستان هم خوانی داشته باشد. معمولا جنس های رایجی که دراین فصل استفاده می شوند، شال های بافت، نخی، نخ کبریتی و… هستند. این نخ ها برای فصل زمستان درست شده اند و با جنس ضخیم خود، از نفوذ و برخورد هوای سرد، به گردن و سر افراد جلوگیری می کنند.

 

خرید شال زمستانه
خرید شال زمستانه

 

همچنین شال های زمستانه در انواع متفاوت و طرح های متنوعی تولید می شوند که هر فردی می تواند نسبت به سلیقه خود، برای خرید شال اقدام کند. در مورد انتخاب رنگ هم، معمولا باید از رنگ های تیره استفاده شود تا گرما را به خود جذب کنند. رنگ های مشکی، قهوه ای، سرمه ای و… نمونه ای از این رنگ های زمستانه می باشند.

البته همان طور که ذکر کردیم، هیچ محدودیت و اجباری در خصوص انتخاب رنگ و جنس شال ها وجود ندارد و افراد می توانند با هر استایلی که علاقه دارند، فصل زمستان را بگذرانند. مطالبی که در بالا نام بردیم، تنها استاندارهایی هستند که کمک می کنند فرد در هر یک از فصل های سال، احساس راحت تری داشته باشد.

نکاتی که در هنگام انتخاب و خرید شال باید به آن توجه کنید!

شاید در انواع برنامه های مجازی مثل اینستاگرام، انواع شال فشن را مشاهده کرده باشید که برخی از مدل ها، آن ها را به دور مچ دست یا گردن خود می بندند. خب قطعا هر فردی که قصد پیروی از آن ها را داشته باشد، با مشکل مواجه می شود، زیرا برخی از استاندارهای کشورهای خارجی، با کشور ایران که یک کشور اسلامی محسوب می شود، هماهنگ نیست و می تواند برای افراد محودیت هایی به وجود آورد.

پس هر فردی باید طبق نکات و قوانین عمل کند. البته این موضوع به این معنی نیست که فرد حق انتخاب نداشته باشد یا نتواند یک استایل درست را تولید کند. فقط باید به نکاتی توجه داشت که در ادامه برخی از آن ها را ذکر می کنیم. همچنین نکاتی که درادامه مطالب ذکر می شوند، می توانند به فرد کمک کنند که هم استایل شیک و خوبی داشته باشد و هم از جنس و کیفیت شال و روسری خود تا سال های زیادی راضی باشد.

 

انتخاب بهترین شال
انتخاب بهترین شال

 

جنس و کیفیت

اولین نکته ای که هر فردی برای خرید شال باید به آن دقت کند، جنس و کیفیت آن می باشد. همیشه سعی کنید در خرید پوشاک یا حتی خرید شال و روسری، جنسی را انتخاب کنید که تا سال های زیادی دوام داشته باشد.

معمولا جنس شال ها، از بافت نخ ها مشخص است و هرچه نخ های بهم بافت شده، پیوند بیشتری داشته باشند، قطعا جنس این شال مرغوب تر است. این موضوع در مورد هر نوع جنسی از شال و روسری صدق می کند به جز شال های ابریشمی؛ این شال ها هرچه نرم تر باشند، مرغوب تر اند و دوام زیاد تری هم دارند‌.

دقت در انتخاب طرح ها

یکی دیگر از موضوع های مهم در مورد خرید شال و روسری، توجه داشتن به طرح ها می باشد. شاید امسال یا سال های قبل، شال های شلوغ با انواع طرح ها مد بود، اما توجه داشته باشید که این شال ها همیشه مد نیستند و در یک بازه زمانی فراموش و قدیمی می شوند.

اگر می خواهید که همیشه یک استایل شیک و بروز داشته باشید، سعی کنید تا حد امکان شال و روسری هایی را انتخاب کنید که ساده هستند و رنگ های آن ها هم با بقیه رنگ ها ترکیب و ست می شود. این گونه دیگر نیازی نیست که مدام برای هر تیپ و استایلی یک شال تهیه کنید. به عنوان مثال، تنها با یک شال طوسی رنگ ساده، می توانید ده ها استایل جدید بسازید؛ زیرا طوسی یک رنگ خنثی است و با بقیه رنگ ها ترکیب می شود‌.