ست شال و روسری با رنگ مو

انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ مو - ماژورشال Majeurshawl

ست شال و روسری با رنگ مو

بیش از 90 درصد خانم ها زمانی که می خواهند به مهمانی های خانوادگی و یا حتی یک دورهمی ساده با دوستان خود بروند، اولین و مهم ترین سوالی که به ذهنشان خطور می کند این است که «حالا چی بپوشم؟» هنگام خرید شال و روسری هم باز این سردرگمی نمایان می شود.

اگر زمانی که خانمی می گوید وای هیچی ندارم بپوشم، سری به کمد لباسی اش بزنید، قطعا لباس های بسیار زیادی را پیدا خواهید کرد. سوال این است که با وجود تعداد زیاد لباس هایی که در کمد وجود دارد، چرا انتخاب یک استایل مناسب تا این اندازه سخت است؟

مهم ترین علت سردرگمی چه در هنگام خرید لباس و چه در زمان ست کردن و استفاده کردن از لباس ها، نداشتن اطلاعات کافی درباره اصول ست کردن رنگ ها با یکدیگر است. بسیاری از خانم ها تصور می کنند که برای ست کردن لباس ها با یکدیگر، باید همه آن ها در یک طیف رنگی باشند.

به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از آن ها، هنگام خرید شال و روسری، به دنبال رنگ هایی هستند که با مانتو و یا کیفشان، تناژ رنگی بسیار نزدیکی داشته باشد. برای مثال اگر رنگ مانتو خردلی باشد، خیلی زود به سراغ شالی طرحدار می روند که در طرح خود، رنگ  خردلی و یا کرم داشته باشد.

اما نکته مهمی که بسیاری از بانوان از آن غافل هستند این است که گاهی اوقات برای داشتن یک استایل خاص و چشم گیر، باید بی پروا باشید و با اعتماد به نفس کامل، ترکیب رنگ هایی را انتخاب کنید که کمتر کسی استفاده می کند.

 

ست شال و روسری با رنگ مو

 

برای مثال همه ما شنیده ایم که آبی کاربنی با نارنجی، ترکیب رنگ بسیار زیبایی ایجاد می کند، اما در زندگی روزمره تعداد افرادی که واقعا استایلی با این ترکیب رنگ دارند، بسیار کم است. ست شال و روسری با رنگ مو نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که توجه خیلی کمی به آن می شود.

تا اینجای کار متوجه شدیم که اولین و مهم ترین موضوعی که هنگام ست کردن شال و روسری با لباس های خود باید به آن توجه کنیم، این است که خجالت را کنار بگذاریم و با اعتماد به نفس کامل به سراغ ترکیب رنگ های جدید و هیجان انگیز برویم.

 

آموزش اصول ست کردن شال و روسری
آموزش اصول ست کردن شال و روسری

 

اصول ست کردن شال و روسری

اگر از خانمی بپرسید سخت ترین قسمت ست کردن لباس ها چیست، احتمالا می گوید ست کردن شال با مانتو و کفش و سایر اجزای استایل. همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم، گاهی اوقات باید به سراغ رنگ هایی بروید که کمتر کسی استفاده می کند.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید درباره اصول ترکیب رنگ ها با یکدیگر اطلاعاتی هر چند اندک داشته باشید، به علاوه با ست شال و روسری با رنگ مو، می توانید چهره خود را نیز دلنشین تر و زیباتر کنید و مانند الماس در بین دوستان خود بدرخشید.

در ادامه کمی بیشتر به قوائد ترکیب رنگ ها می پردازیم تا در نهایت بتوانید مانند یک طراح مد حرفه ای، لباس هایتان را باهم ست کنید و روز به روز شیک تر و خوش استایل تر از قبل بشوید.

 

شناخت تقسیم بندی رنگ ها برای ست کردن
تقسیم بندی رنگ ها برای ست کردن

 

تقسیم بندی رنگ ها برای ست کردن

پیش از آن که ترکیب رنگ های پر طرفدار را معرفی کنیم، بهتر است اطلاعات کلی ای درباره انواع رنگ ها داشته باشیم تا در ادامه فلسفه پشت هر ترکیب رنگ را بهتر درک کنیم. ست کردن درست رنگ ها با یکدیگر اهمیت بسیار زیادی دارد و نکته کلیدی برای خوش پوش بودن است.

علاوه بر آن، دانستن اصول و قوائد ترکیب رنگ ها، برای ست شال و روسری با رنگ مو نیز از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است. برای مثال زمانی که بدانیم رنگ های مکمل و یا حتی متضاد می توانند استایل ما را بسیار چشم گیر کنند، هنگام خرید شال، به رنگ موهای خود نیز توجه می کنیم.

اگر بخواهیم به صورت خیلی حرفه ای، اصول ترکیب رنگ ها را بررسی کنیم، باید به سراغ چرخه رنگ ها که یک دایره متشکل از رنگ های مختلف است، برویم. طراحان مد و فشن برای اینکه بهترین کار خود را ارائه بدهند، از این چرخه رنگ استفاده می کنند.

 

آموزش ست کردن رنگ ها
آموزش ست کردن رنگ ها

 

همانطور که می دانیم، رنگ ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شوند، حتی اگر از یک کودک نیز بپرسید که رنگ های سرد و گرم کدام ها هستند، پاسخ می دهد که قرمز، نارنجی، قهوه ای و… رنگ های گرم و آبی، سبز، بنفش و… نیز رنگ های سرد می باشند.

رنگ های خنثی که نه سرد هستند و نه گرم نیز معرف حضور همه هستند و شامل سفید، مشکی، خاکستری و… می باشند. نکته مهم درباره رنگ های خنثی این است که با اکثر لباس ها می توان آن ها را ست کرد و همیشه برای نجات از سردرگمی می توان از آن ها استفاده کرد.

سرد و گرم بودن رنگ ها برای ست شال و روسری با رنگ مو، تا حد خیلی زیادی به ما کمک می کند. با این حال متخصصان فشن و مد برای طراحی لباس های خود از تقسیم بندی دیگری استفاده می کنند که هدفمندانه تر است.

در روش هدفمند،‌ رنگ ها به سه دسته رنگ های اصلی، ثانویه و مرتبه سوم تقسیم بندی می شوند. همانطور که همه افراد می دانند، رنگ های اصلی شامل آبی، زرد و قرمز می باشد. رنگ های ثانویه ترکیب 3 رنگ اصلی هستند مثل نارنجی که ترکیب قرمز و زرد است.

بدیهی است که رنگ های مرتبه سوم نیز از ترکیب شدن رنگ های اصلی و ثانویه با یکدیگر به دست می آیند. در واقع می توانیم این تقسیم بندی را مانند پلکانی بدانیم که برای بالاتر رفتن، به پله های قبلی نیاز داریم و بدون وجود آن ها نمی توانیم بالا برویم.

 

آموزش رنگ های مکمل
آموزش رنگ های مکمل

 

رنگ های مکمل

برای ست شال و روسری با رنگ مو، بیشتر مردم از رنگ های مکمل استفاده می کنند. اگر بخواهیم این موضوع را با توجه به چرخه رنگ ها توضیح دهیم، این مبحث مقداری پیچیده می شود و شاید باعث سردرگمی بیشتر شود.

با این حال نکته کلی ای که می توانیم برای ساخت یک استایل بهتر به شما بگوییم این است که سعی کنید شال و روسری خود را جسورانه انتخاب کنید و اعتماد به نفس داشته باشید. گاهی اوقات رنگ هایی که به نظرمان ترکیب خوبی نیستند، می توانند بسیار زیبا و جذاب باشند.

 

نکاتی برای خرید شال و روسری
نکاتی برای خرید شال و روسری

 

نکات مهم هنگام خرید شال و روسری

بسیاری از خانم ها زمانی که برای خرید شال و روسری به بازار می روند، اغلب به فکر این هستند که شالی هم رنگ با یکی از لباس هایشان خریداری کنند. برای مثال اگر مانتوی خردلی داشته باشند، ترجیح می دهند شالی ساده با همان رنگ بخرند.

 

تفاوت = استایل خاص
تفاوت = استایل خاص

 

  • از متفاوت بودن نترسید

همانطور که کمی قبل تر گفتیم، باز هم تاکید می کنیم که نیازی نیست شال یا روسری تان دقیقا هم رنگ با لباسی باشند که می خواهید بپوشید. برای مثال کمتر کسی به این فکر می افتد که با خردلی، شالی سرخابی بپوشد و در واقع در ذهن خودمان هم نمی گنجد.

اما نکته جالب اینجاست که با وجود دور از ذهن بودن این ترکیب رنگ، خردلی و سرخابی با یکدیگر ترکیب رنگ بسیار زیبایی ایجاد می کنند و برای یک استایل تابستانه بسیار مناسب هستند. همچنین خردلی با مشکی، قهوه ای و آبی سیر نیز بسیار زیبا است.

 

تاثیر رنگ پوست در خرید شال و روسری
تاثیر رنگ پوست در خرید شال و روسری

 

  • به رنگ پوست خود توجه کنید

علاوه بر رنگ مو، توجه به رنگ پوست نیز یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید شال یا روسری است. به صورت کلی شال و روسری ای که می خواهید سر کنید باید باعث باز شدن و روشن تر شدن صورتتان بشوند، برای مثال شال های کدر و مات برای افراد با پوست تیره مناسب نیستند.

بهترین رنگ شال برای کسانی که پوست تیره دارند، رنگ های روشن مثل سفید، آبی آسمانی، لیمویی و رنگ های پاستلی و

ملیح است. در حالی که این رنگ ها برای کسانی که پوست سفید دارند خیلی مناسب نیست و باعث بی روح شدن صورتشان می شود، اما با کمی آرایش این مشکل هم حل می شود.

 

تاثیر رنگ مو در انتخاب رنگ شال و روسری
تاثیر رنگ مو در انتخاب رنگ شال و روسری

 

  • به رنگ موی خود توجه کنید

بسیاری از خانم ها هنگام خرید شال و روسری، به رنگ مو خود و تناسب آن با شالی که می خواهند خریداری کنند توجه نمی کنند و بیشتر به فکر ست کردن آن با لباس هایشان هستند. با این حال رنگ مو تاثیر خیلی زیادی روی زیباتر دیده شدن شال روی سر دارد.

اگر رنگ موی خاکستری دارید بهتر است به سراغ رنگ های ملایم و سرد مانند خاکستری، طوسی روشن، صورتی کمرنگ و یا صورتی پاستلی بروید. رنگ موی بلوند نیز طیف وسیعی از شال را می توانند با خیال راحت استفاده کنند چون اکثر رنگ ها با موی بلوند زیبا می شود.

ترکیب قرمز و مشکی برای کسانی که رنگ مو بلوند دارند بسیار زیبا و مسحور کننده است، همچنین قهوه ای و سایر زیر مجموعه های آن مثل کرمی و شیری، آبی سیر و کاربنی و رنگ های پاستلی نیز برای موهای بلوند بسیار مناسب می باشند.

 

شال و روسری مناسب رنگ مو مسی
شال و روسری مناسب رنگ مو مسی

 

بهترین شال و روسری برای خانم هایی که موهای مسی دارند، شال های با رنگ گرم و تند است، برای مثال قهوه ای و طلایی با موی مسی بسیار چشم نواز و خاص است. البته رنگ های مثل سبز نعنایی نیز با موی مسی، جلوه خیلی خوبی خواهند داشت.

اگر موهایتان قهوه ای و یا شکلاتی است، بهتر است به سراغ شال های آبی و مشکی بروید. اگر شالی طرحدار که هم آبی و هم مشکی را درون خود داشته باشد پیدا کنید، می توانید مطمئن باشید که خوش پوش ترین فرد جمع خواهید بود.

ست شال و روسری با رنگ مو، برای کسانی که موهای مشکی دارند خیلی راحت و آسان تر است. افراد با این رنگ مو می توانند تقریبا هر رنگ شال یا روسری ای که می خواهند را استفاده کنند و از خاص بودن آن نیز مطمئن باشند.

البته لازم است باز هم اهمیت رنگ پوست را متذکر شویم، اگر موهای مشکی دارید بهتر است قبل از خرید هر رنگ شال، ابتدا به رنگ پوست خود و تناسب داشتن رنگ مورد نظر با صورتتان اطمینان حاصل کنید تا بتوانید به نحو احسن خرید خود را انجام دهید.

 

ست کردن شال و روسری با رنگ چشم
ست کردن شال و روسری با رنگ چشم

 

  • به رنگ چشم خود توجه کنید

این موضوع در بین چشم رنگی ها بیشتر از افرادی که چشم های مشکی یا قهوه ای دارند دیده می شود. برای مثال فردی که چشم های آبی دارد بیشتر به این موضوع توجه می کند که شالی همرنگ با چشمانش به سر کند تا فردی که چشم های مشکی دارد و توجه خاصی به این مهم نمی کند.

برای ست شال و روسری با رنگ مو، می توانید همزمان به رنگ چشم خود نیز توجه کنید. اگر موهای بلوند با چشم آبی دارید و اصطلاحا صورتتان شبیه اروپایی ها است، شال و روسری فیروزه ای، سبز روشن مثل سبز نعنایی و سبز-آبی و آبی بهترین انتخاب ها می باشند.

شال های خاکی، آبی و طوسی تیره برای افرادی که رنگ موی قهوه ای و چشم های قهوه ای یا عسلی دارند، بسیار مناسب هستند. اگر موهایتان قهوه ای است اما رنگ چشم تان آبی است، بهترین انتخاب برای شما شال قرمز، نارنجی، صورتی و زرد می باشد.

 

ست شال و روسری با رنگ مو قهوه ای
ست شال و روسری با رنگ مو قهوه ای

 

ست شال و روسری با رنگ مو قهوه ای با چشمان سبز، بسیار راحت است چون تقریبا تمامی رنگ ها به ویژه طیف سبز، جلوه بسیار زیبا و خاصی به چهره شما می بخشند. البته با چشمان سبز و موهای بلوند هم می توانید شال و روسری های سبز، نارنجی و آبی را استفاده کنید.

با این حال بسیاری از ما ایرانی ها موهای مشکی با چشم های تیره مثل قهوه ای و مشکی داریم که مشخصه چهره زیبای شرقی است، خبر خوب این است که چشم و ابروی تیره را می توان با تمامی رنگ های شال ست کرد و دشواری زیادی برای انتخاب شال مناسب وجود ندارد.

نکته پایانی برای ست شال و روسری با رنگ مو این است که گاهی اوقات ممکن است ما یک رنگ را دوست داشته باشیم اما در اینترنت خوانده باشیم که برای رنگ پوست یا موی ما مناسب نیستند، در این حالت بهتر است همان کاری را انجام دهید که دوست دارید.

در آخر مهم این است که حالتان با انتخابتان خوب باشد.