معرفی روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

معرفی روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) - ماژورشال majeurshawl

معرفی روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

آشنایی با روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

یکی از مهمترین بخش های لباس روزمره زنان و دختران در تمام جهان، انواع مختلف پوشش هایی است که از آنها برای قسمت سر و گردن استفاده می شود.

این پوشش ها در کشور مسلمانی مانند ایران که پوشاندن سر در آن یک قانون به شمار می آید، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به همین دلیل انواع و اقسام مختلفی از این پوشش در میان بانوان رواج پیدا کرده و مورد استفاده است که از جمله آنها می توان به روسری، شال، مقنعه و روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) اشاره کرد.

در این میان روسری های قواره کوچک به عنوان ترند و مد سال 2021، از جمله پوشش هایی هستند که میزان محبوبیت آنها به تدریج در حال افزایش است و تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند هم به صورت روزانه در حال افزایش است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا با معرفی این نوع پوشش برای علاقه مندان، برخی از اطلاعات مهم مرتبط با آن را هم در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

تاریخچه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

اگرچه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) مد سال 2021 محسوب می شود، اما استفاده از این نوع پوشش سابقه بسیار بیشتری دارد.

در اینباره باید گفت که این نوع روسری ها از قدیم یکی از پوشش های محبوب میان ستارگان هالیوودی و سلبریتی های معروف به شمار می آمده است.

عکس های زیادی وجود دارد که نشان می دهد حتی در دوران سیاه و سفید بودن عکس ها هم، ستارگان معروفی مانند آدری هپبورن یا الیزابت تیلور از این پوشش به عنوان بخشی از استایل روزمره خود استفاده می کردند.

قواره کوچک (مینی اسکارف) از کجا به وجود آمد
 روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) از کجا به وجود آمد

 

علاوه بر این، روسری های کوچک یکی از پوشش های محبوب برای زنان اغلب سالمندی بوده است که قصد ورود به کلیساها و امکان مذهبی مختلف را داشته اند.

با این همه، امروزه استفاده از این نوع روسری میان نسل جوانتر هم شایع شده است و بسیاری از جوانان هم دست به خرید مینی اسکارف (قواره کوچک) می زنند.

روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) چیست

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع متفاوتی از روسری ها وپوشش های سر در میان زنان استفاده می شود، سوالی که ممکن است برای بسیاری از خوانندگان ب وجود بیاید، این است که منظور از روسری های کوچک چیست؟

باید گفت که منظور از روسری های کوچکی که با عنوانبیبی اسکارف یا مینی اسکارف ی روسری قواره کوچک هم شناخته می شوند، روسری هایی مربعی شکل با ابعاد بین 70 تا 80 سانتی متر است.

البته گفتنی است که ترند سال های اخیر به سمت استفاده از ابعاد کوچکتر روسری، یعنی اندازه 70 در 70 گرایش دارد.

تفاوت روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) با سایر انواع روسری

یکی از موضوعات مهم برای افراد علاقه مند به تهیه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)، تفاوت های این نوع روسری با سایر انواع روسری است.

تفاوت اصلی و وجه ممیزه این نوع روسری، اندازه آن که در مقایسه با روسری های معمولی، کمتر است.

با این همه نوع خاصی از پوشش به نام باندانا هم وجود دارد که این نوع پوشش هم دارای اندازه کوچکی است.

در بیان تفاوت روسری های مینی اسکارف با باندانا باید گفت که اندازه باندانا از مینی اسکارف کمتر است.

باندانا با ابعاد 50 در 50 سانت اغلب به عنوان مچ بند یا بازوبند یا دستمال سر و یا ساق بند استفاده می شوند و معمولا از آنها برای پوشاندن موها استفاده نمی شود.

 

مشخصات اصلی روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)
مشخصات اصلی روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

 

طرح های روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

یکی از موضوعاتی که باعث شده تا افراد مختلف حاضر به پرداخت قیمت مینی اسکارف و خرید این پوشش باشند، طرح های مختلفی این روسری است که در اختیار خریداران قرار دارد.

در حقیقت انواع و اقسام طرح های روسری های کوچک موجود در بازار به قدری متنوع هستند که توانایی پاسخگویی به سلایق و علاقه مندی های مشتریان مختلف را دارند.

در این بخش قصد داریم تا چند مورد از محبوب ترین و پر طرفدارترین طرح های مورد استفاده در روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) را معرفی کنیم.

– طرح توپی: یکی از طرح های رایج برای روسری قواره کوچک، استفاده از طرح توپ های ریز و درشت بر روی روسری است. این طرح محبوبیت زیادی در میان خانم ها به خصوص جوانان دارد.

– راه راه: طرح های راه راه، یکی از شیک ترین و مجلسی ترین طرح های مورد استفاده برای روسری های قواره کوچکتر است که باعث می شود تا صورت فرد استفاده کننده هم کشیده تر به نظر بیاید.

– طرح گوچی: استفاده از طرح برند گوچی، به عنوان یکی از برندهای اصلی صنعت مد و پوشاک و یکی از رواج دهندگان استفاده از بیبی اسکارف هم یکی از انتخاب های رایج در میان استفاده کنندگان از این پوشش است.

– رنگین کمان: یکی دیگر از طرح های بسیار محبوب برای بیبی اسکارف ها، به خصوص برای فصول گرم سال، طرح رنگین کمانی است که باعث مفرح شدن روسری می شود.

– ترکیبی: استفاده از ترکیب های مختلفی از انواع طرح های هندسی یا فانتزی یا طرح های مشابه هم از جمله طراحی های رایج برای مینی اسکارف به شمار می آید.

 

جنس پارچه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)
جنس پارچه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

جنس های روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

اکنون که با چند مورد از طرح های اصلی و محبوب مورد استفاده برای مینی اسکارف ها آشنا شدیم، به سراغ موضوع مهم بعدی، یعنی جنس پارچه های مورد استفاده برای این نوه روسری ها می رویم.

در اینباره باید گفت روسری های بیبی اسکارف از مواد و جنس های متنوعی تهیه می شوند که چند مورد از رایج ترین آنها را در ادامه معرفی می کنیم.

– مینی اسکارف ساتن: یکی از جنس های محبوب برای مینی اسکارف ها، جنس ساتن است که با توجه به براق بودن این نوع پارچه، جلوه خاصی به صورت فرد استفاده کننده می بخشد.

– مینی اسکارف ابریشمی: ابریشم هم یکی دیگر از جنس ها بسیار رایج برای بیبی اسکارف ها است که علاوه بر خاصیت ضد حساسیت، به دلیل ماهیت لوکس خود باعث می شود تا فرد استفاده کننده هم ظاهری لوکس به دست بیاورد.

– مینی اسکارف گیپور: تور یا گیپور هم یکی دیگر از مواد پرکاربرد برای روسری های قواره کوچک است که معمولا از آن برای مناسبت ها و مهمانای های رسمی و تشریفاتی استفاده می شود.

– مینی اسکارف نخی: نخ، یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده برای تولید انواع روسری ها، از جمله روسری های قواره کوچک به حساب می آید که به دلیل سبک و نازک بودن، یک گزینه عالی برای استفاده در فصل های گرم سال به شمار می آید.

روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) و حجاب کامل

یکی از نگرانی ها درباره روسری های مینی اسکارف که ممکن است برای قشر خاصی از استفاده کنندگان وجود داشته باشد، این است که این نوع روسری ها به دلیل اندازه کوچک نتوانند حجاب کامل را برای فرد استفاده کننده تامین کنند.

دراینباره باید گفت که این برداشت از روسری های بیبی اسکارف، برداشت اشتباهی به شمار می آید.

افراد می توانند با استفاده از گزینه هایی مانند زیر شالی یا مقعنه حجاب در کنار روسری های قواره کوچک، علاوه بر وفادار ماندن به مد و ترند روز، حجاب کاملی را هم برای خود تامین کنند.

 

 

ست کردن روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)
ست کردن روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

 

روسری قواره کوچک (مینی اسکارف) و ست کردن آن با استایل های مختلف

یکی از الزامات مهم برای استفاده از همه انواع پوشش های سر، از جمله روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)، نحوه ست کردن یا همراه کردن این پوشش با استایل های مختلفی پوششی است.

در اینباره باید گفت که افراد می توانند روسری های قواره کوچک خود را در استایل های مختلف و گوناگونی استفاده کنند، که در ادامه بعضی از آنها را معرفی می کنیم.

– استایل کلاسیک: یکی از استایل های محبوبی که به راحتی می توان روسری های قواره کوچک را در آن استفاده کرد، استایل کلاسیک است. در این استایل می توان روسری را با یک پیراهن طرح کلاسیک همراه کرد.

– استایل نوستالژیک: استایل نوستالژیک هم از جمله دیگر استایل هایی است که می تواند با روسری های قواره کوچک همراه شود. در این استایل اغلب از کت های بلند و کفش پاشنه دار در کنار روسری مینی اسکارف استفاده می شود.

– استایل راه راه یا چهار خانه: پیراهن های راه راه یا چهار خانه هم از جمله دیگر استایل هایی هستند که در کنار کیف دستی های کوچک و بیبی اسکارف هایی با رنگ خنثی، ترکیب مناسبی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

تهیه روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

اکنون که با برخی از اطلاعات مهم و اساسی درباره مینی اسکارف ها آشنا شدیم به سراغ موضوع مهم بعدی، یهنی خرید مینی اسکارف (قواره کوچک) می رویم.

در اینباره باید گفت که با توجه به محبوبیت رو به گسترش این پوشش در میان بانوان، افراد می توانند این روسری های کوچک را به طرق مختلف و به راحتی تهیه کنند.

از جمله این روش ها می توان به مراجعه حضوری به مغازه ها و یا استفاده از خدمات آنلاین شاپ ها اشاره کرد.

 

خرید قیمت مشخصات ست کردن روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)
خرید قیمت مشخصات روسری قواره کوچک (مینی اسکارف)

 

البته با توجه به تفاوت های زیاد در قیمت مینی اسکارف با توجه به طرح و جنس مورد استفاده در تهیه آن، پیشنهاد می شود که علاقه مندان روسری های مورد علاقه خود را با مراجعه به فروشگاه های حضوری یا آنلاین معتبر و با سابقه تهیه کنند.