هماهنگی آرایش با شال و روسری

آموزش ست آرایش با شال و روسری رنگ های مختلف - ماژورشال Majeurshawl

هماهنگی آرایش با شال و روسری

امروزه اکثر خانم ها به دنبال راهکارهایی هستند که بتوانند با استفاده از آن ها، جذابیت شان را دو چندان کنند و بهتر دیده شوند. شما نیز اگر جزء این دسته از افراد هستید؛ بهتر است نحوه ست آرایش با شال و روسری را یاد بگیرید.

هماهنگ کردن آرایش با انواع مختلف شال و روسری؛ اصلا کار سختی نیست و اگر به یک سری نکات مهم توجه کنید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در واقع منظور از هماهنگ کردن آرایش با شال و روسری؛ این است که تمام ناهماهنگی ها را در ظاهرتان از بین ببرید و به خوبی، رنگ ها را با هم تطبیق دهید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید؛ بهتر است تا انتهای مطلب همراه ما باشید و این مقاله مفید را دنبال کنید.

نحوه هماهنگ کردن آرایش با شال و روسری های رنگی

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ سبز

اگر می خواهید آرایش تان را با شال و یا روسری سبز رنگ هماهنگ کنید؛ بهتر است از رژلب های مات کم رنگ، آجری روشن، نارنجی روشن و یا کالباسی، بهره بگیرید. همچنین می توانید از یک سایه سبز روشن و خط چشم سبز یشمی نیز، استفاده کنید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ قهوه ای

کسانی که به فکر خرید شال و روسری قهوه ای رنگ هستند؛ بهتر است بدانند این رنگ معمولا با آرایش های مات هماهنگی دارد. مثلا شما می توانید از سایه های بژ، طلایی، آجری، کرم و قهوه ای روشن، برای چشم های تان استفاده کنید.

یا این که از رژلب های ملایم مانند نارنجی کم رنگ، قهوه ای روشن و یا آجری، برای لب های تان بهره بگیرید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ خاکستری

برای این که ظاهری زیباتر داشته باشید؛ سعی کنید آرایش تان را به صورت حرفه ای انجام دهید. برای مثال بهتر است گوشه های چشم تان را با استفاده از سایه مشکی، آرایش کنید و برای قسمت داخلی چشم تان هم از رنگ طوسی و سفید، بهره بگیرید.

اگر از خط چشم نیز استفاده می کنید؛ بهتر است اندازه آن خیلی بلند و یا خیلی کوتاه نباشد. همچنین توصیه می شود برای لب های تان؛ از انواع رژلب به رنگ صورتی، بنفش و یا سرخابی کم رنگ، استفاده کنید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ مشکی و سفید

همان طور که می دانید؛ رنگ های مشکی و سفید جزء پرطرفدارترین رنگ هایی هستند که خانم ها برای شال و روسری های شان، از آن ها استفاده می کنند زیرا این رنگ ها به طور معمول برای هر نوع آرایشی مناسب هستند.

شما می توانید برای ست آرایش با شال و روسری مورد نظرتان؛ از انواع رنگ های نارنجی ملایم، زرشکی، سرخابی کم رنگ، قرمز، صورتی مات برای آرایش لب های تان استفاده نمایید و یا این که چشم های خود را با استفاده از هر سایه ای که دوست داشتید، زیباتر کنید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ کرم

اگر شال و روسری تان به رنگ کرم است؛ باید از آرایش تیره بهره بگیرید. در این جا منظور از آرایش تیره؛ بهره گرفتن از کرم پودرهای برنزه، رژ گونه قهوه ای، سایه کرم یا طلایی و رژلب های قهوه ای است و شما باید به گونه ای آرایش کنید که تمام

رنگ های لوازم آرایش تان، با هم سازگاری داشته باشند.

 

ست کردن آرایش با شال و روسری
ست کردن آرایش با شال و روسری

 

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ سرمه ای

در صورتی که از روسری یا شال سرمه ای رنگ استفاده می کنید؛ بهتر است برای آرایش پشت چشم های تان از سایه سرمه ای کم رنگ یا آبی مات استفاده نمایید و لب های تان را هم با استفاده از رژلب صورتی یا سرخابی، آرایش کنید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ بنفش

یکی دیگر از رنگ های محبوب برای انتخاب شال و روسری؛ رنگ بنفش است. این رنگ از جذابیت خاصی برخوردار است و اگر از لوازم آرایشی بهداشتی مناسبی در کنار آن استفاده کنید، زیبایی آن نیز دو چندان می شود.

مثلا شما می توانید پشت چشم های تان را با استفاده از سایه های بژ، طلایی، خاکستری، بنفش روشن و یا صورتی، به گونه ای آرایش کنید که گوشه بیرونی چشم تان؛ از گوشه های داخلی تیره تر باشد.

برای لب های تان از رژ لب های بنفش براق و کمرنگ استفاده کنید زیرا این رنگ ها چهره تان را شاداب تر می کند.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ آبی

اگر شال و روسری تان به رنگ آبی کم رنگ است؛ سعی کنید از سایه آبی پر رنگ و یا اگر آبی پر رنگ است، از سایه آبی کم رنگ استفاده کنید. رنگ رژلب تان هم می توانید با توجه به رنگ پوست تان انتخاب کنید اما سعی کنید بیشتر سراغ رنگ های براق بروید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ صورتی

در هنگام خرید شال و روسری به رنگ صورتی بهتر یک رنگ روشن را انتخاب کنید زیرا می توانید راحت تر آرایش تان را با آن هماهنگ کنید. این رنگ شال و روسری با اغلب سایه ها و رژلب ها ست می شود و می توانید طبق سلیقه تان آرایش کنید.

 

آرایش مناسب با شال و روسری زرشکی
آرایش مناسب با شال و روسری زرشکی

 

 • آرایش مناسب برای شال و روسری با رنگ زرشکی

برای شال و روسری های زرشکی توجه داشته باشید؛ هر چقدر آرایش صورت تان به سمت صورتی مات یا صورتی روشن برود، جذاب تر می شوید و صورت تان بازتر نشان داده می شود.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری به رنگ قرمز

اگر شال و روسری تان قرمز است؛ گوشه چشم تان را با استفاده از سایه‌ مشکی یا دودی، تیره کنید و قسمت های داخلی را با سایه روشن تر آرایش نمایید. رژلب تان را هم می توانید به رنگ قرمز مات یا براق انتخاب کنید.

 • آرایش مناسب برای شال و روسری های طرح دار

گاهی اوقات ممکن است از شال و روسری های طرح دار استفاده کنید اما ندانید که چگونه آرایش تان را با آن ها هماهنگ کنید. اما به طور معمول در همه شال روسری های طرح دار؛ یک رنگ پایه وجود دارد که به عنوان رنگ اصلی در شال و روسری به کار رفته است.

برای ست آرایش با شال و روسری مدل های طرح دار؛ باید رنگ غالب به کار رفته در آن را در نظر بگیرید و سپس با توجه به آن، یک آرایش مناسب و جذاب را برای خود انجام دهید.

 

خرید شال و روسری
خرید شال و روسری

 

نکات مهم برای ست کردن آرایش با شال و روسری

 • دقت داشته باشید حتما رنگ رژ گونه را مطابق با رنگ رژلب تان انتخاب نمایید تا جلوه جذاب تری داشته باشد.
 • اگر می خواهید آرایش تان شیک تر به نظر برسد و چشم های تان درشت تر دیده شوند؛ با در نظر گرفتن رنگ شال و روسری تان، آرایش چشم های تان را انجام دهید و گوشه خارجی چشم تان را نسبت به گوشه داخلی، تیره تر کنید.
 • تا حد امکان از شال و روسری های رنگ روشن استفاده کنید زیرا این رنگ ها شما را جوان تر می کنند و شادابی بیشتری به پوست تان می بخشند.
 • توجه داشته باشید؛ در هر فصلی از سال باید یک جنس و رنگ مناسب را برای شال و روسری تان انتخاب کنید تا استایل تان خاص تر باشد.
 • سعی کنید برای ست آرایش با شال و روسری؛ از رنگ های خیلی تیره و زننده بهره نگیرید و بیشتر سراغ رنگ های ملایم بروید.
 • تا حد امکان سعی کنید از رنگ های برای هماهنگ کردن آرایش با شال و روسری استفاده کنید.

 

لوازم آرایشی بهداشتی مناسب
لوازم آرایشی بهداشتی مناسب

 

هماهنگ کردن آرایش با روسری و شال های مختلف؛ امری بسیار مهم است که هر خانم شیک پوش و خوش سلیقه ای باید با اصول و نکات مهم آن، آشنایی داشته باشد. شما نیز اگر می خواهید همیشه زیبا به نظر برسید و یک ست عالی داشته باشید؛ بهتر است تمام این نکات را در نظر بگیرید و طبق آن ها آرایش یا شال و روسری تان را انتخاب کنید.