مد شال و روسری در فصل بهار

مد شال و روسری در فصل بهار - شال و روسری بهاره - ماژورشال Makeurshawl

مد شال و روسری در فصل بهار

هماهنگ بودن با مد روز، برای برخی افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و معمولا این عده، دائما در حال چک کردن آخرین وضعیت مد کیف و کفش و لباس شال و روسری بهاره در قسمت های مختلف دنیا هستند.

برخلاف تصور بعضی از مردم، شال و روسری نیز بر اساس مد به فروش می رسد و دامنه های آن روز به روز در حال افزایش هستند.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث زیباتر دیده شدن لباس یک خانم می شود، شال و یا روسری او می باشد. انتخاب شال و روسری مناسب، در عین مهم بودن، بسیار سخت است. چرا که رنگ و یا مدل انتخابی، باید با توجه به مدل مانتو، شلوار، کیف و سایر لباس ها باشد.

در هر فصلی از سال، مدل خاصی از شال و روسری در فضاهای مجازی، تلویزیون و … رواج می یابد. مد شال و روسری در زمان های مختلف، با در نظر گرفتن نوع آب و هوا، علاقه اکثر مردم و موضوعاتی از این قبیل انتخاب می شود.

شال و روسری بهاره، به علت سوق یافتن رنگ لباس ها به سمت رنگ های شاد و همچنین گرم تر شدن هوا، با شال و روسری سایر فصل ها کاملا متفاوت است.

اگر شما هم از طرفداران مد هستید و پوشش خود را طبق مد روز انتخاب می کنید، در این مقاله با ما همراه باشید و درباره مد شال و روسری در فصل بهار اطلاعات خود را افزایش دهید!

شال و روسری بر اساس چه عواملی باید انتخاب شوند؟

مهم ترین امر در انتخاب یک لباس و به خصوص خرید شال و روسری بهاری، رنگ پوست و رنگ چشم و حتی رنگ مو فرد می باشد. در صورت انتخاب رنگ اشتباه، استایل مان به طور کلی به هم ریخته می شود.

به عنوان مثال، برای خانم هایی که پوست سبزه ای دارند، توصیه شده است که از انتخاب رنگ های تیره جلوگیری و همچنین خانم هایی با پوست روشن، رنگ های شاد را با پوشش خود هماهنگ کنند.

رنگ چشم از دیگر نکات مهم در هنگام خرید شال و روسری بهاره می باشد. خانم هایی که چشم های مشکی و یا قهوه ای رنگ دارند، می توانند تقریبا همه رنگ های موجود در بازار را خریداری کنند.

اما خانم هایی با چشم های روشن، در صورت تمایل و برای زیباتر کردن استایل خود، بهتر است رنگی متناسب با رنگ چشم خود را مد نظر قرار دهند.

آرایش صورت و ناخن های شما نیز باید با توجه به مدل شال و روسری تان صورت بگیرند. اگر آرایش تیره و کاملی دارید، بهتر است شالی با رنگ ملایم و ساده انتخاب کنید. ترکیب این دو با هم، شما را شگفت زده می کند!

در حد امکان برای ناخن های تان نیز رنگ و طرح هایی مشابه با شال خود را به کار ببرید. شاید در ابتدا، همخوانی رنگ و مدل ناخن شما با شال و یا روسری تان مهم نباشد اما همین نکات به ظاهر بی ارزش، استایل شما را شکل می دهند.

 

جنس شال و روسری بهاره
جنس شال و روسری بهاره

 

جنس شال و یا روسری چه اهمیتی دارد؟

روسری و شال ها، در تنوع بزرگی از انواع پارچه تولید می شوند. همان طور که گفته شد، با در نظر گرفتن آب و هوا، هر یک از این جنس ها، برای فصل خاصی مناسب هستند.

به طور کلی، برای شال و روسری مناسب فصل بهار، جنس هایی مانند حریر، لمه، ساتن و ابریشم مورد استقبال قرار می گیرند. پارچه های حریر، نازک هستند و گرمای کمتری را منقل می کنند و به همین دلیل، برای خانم هایی که زمان زیادی را در خارج از منزل می گذارنند، توصیه شده اند.

شال و روسری های لمه، از قدیم الایام محبوب بوده و مورد استفاده قرار می گرفتند. از این نوع پارچه، هم در فصل بهار و هم در فصل تابستان می توانید استفاده کنید.

اگر به دنبال شال و روسری بهاره از جنس ساتن و یا ابریشم هستید، به یاد داشته باشید که این مدل پارچه ها معمولا به سختی بر روی سر و موها قرار می گیرند و با وجود خنک و زیبا بودن، از این نظر شما را آشفته می کنند.

لازم به ذکر است، شال و روسری ابریشم اصل، این مشکل را به وجود نمی آورد اما متاسفانه، قیمت بالایی دارد و زیاد از آن استقبال نمی شود.

مد شال و روسری بهار امسال چه می باشد؟

با آغاز بهار و کمی آفتابی شدن هوا، میزان رفت و آمد اکثر مردم و به خصوص خانم ها، بیش تر از قبل می شود. این وضعیت، بهترین فرصت برای هماهنگ کردن مدل شال و روسری خود با فضای سرسبز خیابان و شکوفه های درختان می باشد!

به عنوان مثال، می توانید روسری و یا شال هایی با رنگ شاد و با طرح های گل را امتحان کنید. این مدل ها و برقراری آن ها با محیط اطراف، استایل شما را خاص می کنند.

اگر مانتو و یا بر عکس، روسری و شال تان طرحی ساده دارند، با انتخاب یک زمینه تقریبا شلوغ برای شال و یا مانتو خود، درصد شیک پوش بودن خود را افزایش دهید!

برای ایجاد تنوع بیش تر، می توانید شال و روسری بهاره خود را به شکل های مختلفی بر روی سر خود قرار دهید. برای شروع، برخی مدل های ساده مانند مدل حلقه ای، شال گردنی و … را امتحان کنید.

یکی دیگر از مدل هایی که انتظار می رود همچون فصل و سال های گذشته مورد استقبال فراوان قرار بگیرد، روسری هایی با قواره بزرگ می باشند. این نوع از روسری ها، در صورتی که با مانتو مناسب پوشیده شوند، به شیک پوشی شما می افزایند.

 

شال و روسری مناسب مد فصل بهار
شال و روسری مناسب مد فصل بهار

 

چگونه مد شال و روسری فصل بهار را بشناسیم؟

با توجه به افزایش اهمیت تکنولوژی و اینترنت در زندگی ما انسان ها، می توان بهترین راه برای آگاهی از مد روز را فضاهای مجازی، مجله های مد و لباس، تلویزیون، سالن های لباس و … معرفی کرد.

شما همچنین برای خرید شال و روسری بهاره علاوه بر مراجعه حضوری به مغازه های مختلف در محل زندگی خود، می توانید از سایت های معتبر نیز خرید خود را انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که محصولات سایت انتخابی شما، از کیفیت خوبی برخوردار باشند.