تاثیر سنتی و مدرن در طراحی شال و روسری

خرید، قیمت و مشخصات شل و روسری ژاکارد - فروشگاه و مجله اینترنتی ماژورشال majeur

تاثیر سنتی و مدرن در طراحی شال و روسری

شال و روسری دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می شوند که در میان آن ها می توان هزاران طرح سنتی و مدرن یافت مانند شال و روسری ژاکارد. همین مسئله موجب می شود که فروشندگان بازار عمده و افراد فعال در صنعت مزون و مدلینگ و همچنین بانوان در انتخاب شال و روسری سردرگم شوند و نتوانند به خوبی تصمیم بگیرند که چه مدل و رنگی را خریداری کنند که با لباس های آن ها ست شود. اگر می خواهید با جذاب ترین طرح های سنتی و مدرن شال و روسری بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

شال و روسری با طرح و رنگ های مدرن

شال و روسری در صنعت مد جایگاه ویژه ای دارد و طرح های سنتی و مدرن فراوانی را تولید نموده اند. این طرح ها و مدل ها تنها مختص کشورهای مسلمان نیستند بلکه در سایر کشورهای غیر مسلمان نیز طرفداران بسیاری دارد و در استایل خود از آن استفاده می کنند. با استفاده از این شال و روسری ژاکارد می توان ظاهری شیک و مدرن را برای خود خلق نمود.

انواع طرح های سنتی و مدرن شال و روسری

شال و روسری ها دارای طرح های سنتی و مدرن فراوانی هستند که هر یک از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. از جمله برترین طرح های شال و روسری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • مدل های پوم پوم دار

این مدل ها در میان نوجوانان دارای طرفداران بسیاری دارد و از جدید ترین طرح های سال محسوب می شود. معمولا در لبه شال و روسری ها از پوم پوم به صورت تک تک استفاده می شود. خاص و متمایز بودن این مدل موجب شده فروشندگان بسیاری آن ها را سفارش دهند.

 

انواع شال و روسری
انواع شال و روسری
  • مدل های ترکمن

اگر به دنبال روسری های قواره بزرگ و جذاب هستید روسری های ترکمن می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. امروزه این روسری ها خیلی ترند شده اند و از محبوبیت زیادی میان بانوان جوان برخوردار هستند. روسری های ترکمن جز طرح های سنتی محسوب می شوند و ریشه دار هستند. ترکیب رنگ این روسری ها بسیار خاص و جذاب می باشد و معمولا دارای رنگ های شادی است. اگر می خواهید استایلی سنتی و خاص داشته باشید به شما توصیه می کنیم که حتما از روسری های ترکمن خریداری نمایید.

  • مدل های گل دار

از دیگر انواع مدل های شال و روسری ها می توان به مدل های گل دار اشاره نمود. روسری های ساتن گل دار معمولا در فصل بهار طرفداران بسیاری دارد و بسیار پر فروش است. طرح و نقوشی که در این روسری ها به کار برده شده است خیلی زیبا و خاص هستند.

  • مدل های طرح پوست حیوانات

از دیگر انواع طرح های شال و روسری می توان به طرح پوست حیوانات اشاره نمود. امروزه شال و روسری هایی با طرح پوست پلنگ، ببر یا ترکیبی طرفداران بسیاری دارند و خیلی زیبا هستند. این طرح ها جز طرح های مدرن محسوب می شوند و معمولا بانوان شیک پوش استقبال بی نظیری از این طرح دارند.

  • مدل هایی با طرح چهارخانه

امروزه این مدل شال و روسری نیز طرفداران بسیاری دارد و مزون داران و فروشندگان شال و روسری استقبال خوبی از آن ها دارند. اگر می خواهید استایل اسپرتی داشته باشید به شما پیشهاد می کنیم که حتما طرح چهارخانه ریز یا درشت را برای روسری و شال انتخاب نمایید. طیف رنگی این شال و روسری ها معمولا کرمی و رنگ خاکستری با طیف های مختلف می باشد. علاوه بر استایل اسپرت همچنین با استفاده از این سبک شال و روسری ها استایلی رسمی را نیزمی توان تجربه نمود.

  • مدل هایی با طرح پلیسه و طیف های رنگی

این سبک از شال و روسری های مدرن نیز گاهی اوقات مد می شود و می توان با استفاده از آن ها استایلی متفاوت را تجربه نمود. معمولا شال و روسری های پلیسه از جنس حریر یا ساتن هستند و به صورت طرح دار یا طیفی  و یا تک رنگ و ساده می باشند که با توجه به طرح و جنسی که دارند می توان از آن ها برای استایل های روزانه یا مجلسی استفاده نمود. امروزه تنوع مدل های پلیسه افزایش یافته است و معمولا از تور یا مهره های تزئینی برای گوشه های شال و پایین آن استفاده می کردند تا بیشتر حالت مجلسی و شیک داشته باشد.

 

 

شال و روسری ژاکارد
شال و روسری ژاکارد

شال و روسری ژاکارد

شال و روسری ژاکارد نیز طرفداران بسیاری دارد. در واقع ژاکارد نوعی مدل شال یا روسری نیست بلکه نام جنس پارچه ای است که در تهیه آن ها به کار رفته اما به این نام شهرت یافته اند. مهم ترین تفاوت شال ها و روسری های ژاکارد با دیگر شال و روسری ها بافت آن ها است. پارچه های ژاکارد با استفاده از نوعی ماشین بافندگی خاص بافته می شوند و همزمان در حین بافت طرح پارچه نیز در بافت آن ایجاد می شود. این در حالی است که در سایر پارچه ها ابتدا پارچه بافته شده و بعد طرح مورد نظر بر روی آن ها حک می گردد.

در تهیه پارچه ژاکارد به منظور تولید شال و روسری ژاکارد و سایر مدل های لباس  از الیاف های مختلفی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به کتان، ابریشم، پنبه، پشم و … اشاره نمود. اما در میان تمامی آن ها پارچه های ژاکاردی که با استفاده از الیاف ابریشم یا پنبه تهیه شده اند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و قیمت بالاتری دارند.

شال و روسری ژاکارد ابریشمی جز مدل های مدرن محسوب می شود و به دلیل داشتن پارچه ای نازک، صاف و براق بسیار لوکس است و در میان بانوان طرفداران بسیاری دارد. به عبارتی نوعی کار مجلسی هستند. این در حالی است که شال و روسری های ژاکارد پنبه ای یا همان کتانی به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند سبکی و نرمی، ضد چروک بودن، دوام بالا و ضد آلرژی بودن بیشتر برای استفاده روزانه مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن پایانی                                            

امروزه تنوع طرح و رنگ و همچنین جنس و مدل شال و روسری ها در بازار به شدت افزایش یافته است و می توانید متناسب با سلیقه و نیاز خود بهترین طرح ممکن را از میان شال و روسری های سنتی و مدرن انتخاب نمایید.