جلوگیری از سر خوردن روسری

راه های جلوگیری از سر خوردن روسری و راه حل های سر خوردن شال و روسری

جلوگیری از سر خوردن روسری

جلوگیری از سر خوردن روسری آن چنان کار دشواری نیست و با چند ترفند ساده می توانید آن را ثابت نگه دارید. قطعا حجاب برای تمام بانوان مانند یک محافظ است و به آن خیلی اهمیت می دهند. همان طور که می دانید روسری جزیی جدایی‌ ناپذیر از استایل خانم‌ ها است و علاوه بر طرح، رنگ‌، مدل و جنس باید با آن احساس راحتی داشته باشید.

از این رو گاهی اوقات با توجه به نوع جنس برخی از روسری ها بسیار لیز می باشند و به صورت ثابت روی سر نمی مانند، که یک این خود می تواند یک مشکل اساسی برای اکثر خانم ها باشد. اگه علاقه مند هستید که با چند ترفند و راه کار ساده برای جلوگیری از لیز خوردن روسری آشنا شوید، پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

قبل از خرید روسری به جنس آن توجه کنید

قطعا اولین و مهم ترین راه حل سر خوردن روسری، پوشیدن روسری ‌هایی است که لیز نباشند. بهتر است از پارچه ساتن استفاده نکنید زیرا لیز می باشد، پارچه ساتن، نوعی پارچه براق است که سطحی صاف دارد و معمولا پشت آن مات است و بیشترین کاربرد آن برای مهمانی و مجالس می باشد. استفاده از روسری‌ های نخی مخصوصا برای پوشش ‌های روزمره بهتر است. اما اگر انتخاب شما برای روسری مجلسی یک روسری ساتن یا ابریشمی بود تا حد امکان از خرید و سر کردن روسری ‌های خیلی ظریف و نازک خودداری کنید. همچنین روسری‌ های ابریشمی کج راه می‌ توانند انتخاب‌ های مناسب برای مهمانی ‌ها و مجالس شما باشند.

استفاده از هد بند یا کلاه حجاب

یکی دیگر از کاربردی ‌ترین روش ‌ها برای جلوگیری از سر خوردن روسری استفاده از یک هد بند یا کلاه حجاب نخی زیر آن ها است. اگر کلیپ‌ های آموزش بستن روسری را با دقت دیده باشید، همه افراد آموزش دهنده در این فیلم ‌ها از یک کلاه حجاب استفاده می ‌کنند زیرا مانع از سر خوردن روسری از سر می ‌شود.

راه های جلوگیری از سر خوردن روسری و راه حل های سر خوردن شال و روسری
جلوگیری از سر خوردن روسری

استفاده از کلیپس و سنجاق‌ های نگه دارنده روسری

سعی کنید برای ثابت کردن روسری روی سرتان از گیره ‌ها و کلیپس‌ های روسری استفاده کنید. هنگام خرید این وسایل برای روسری نیز به این نکته توجه کنید که کلیپس و گیره‌ هایی که سخت‌ تر باز می‌ شوند، روسری ‌ها را بهتر نگه می ‌دارند.

بستن موها برای ثابت نگه داشتن روسری

همان طور که می دانید مو‌ ها، مخصوصا مو‌ های بلند و لخت باعث افتادن شال و روسری می ‌شوند و راه حل سر خوردن روسری، محکم بستن مو ‌ها از پشت سر با یک کش یا کلیپس سر است. اگر مو ‌ها را بالا ببندید تاثیر آن در ثابت ماندن روسری بیشتر می باشد.

کمک گرفتن از طلق نگه دارنده روسری

راه های جلوگیری از سر خوردن روسری و راه حل های سر خوردن شال و روسری
جلوگیری از سر خوردن روسری

 

 

 

 

یکی دیگر از روش هایی که باعث می شود هم قسمت جلوی روسری های ساتن و حریر خوش فرم بایستد و هم روسری بهتر روی سر قرار بگیرد و کم تر سر بخورد، به کار بردن طلق می باشد، که هم می توان آن را از فروشگاه های ملزومات حجاب خریداری نمود و هم به راحتی می شود آن را در خانه تهیه کرد.

استفاده از تل پارچه ای

اگر خانمی به کار بردن کلاه حجاب و یا هد بند نخی را برای ثابت نگه داشتن روسری نپسندید، می ‌تواند به جای استفاده از آن ها یک تل پارچه ای را که با طرح روسری او هماهنگی داشته باشد، جایگزین آن ها نماید.

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید؛ راه حل سر خوردن روسری بسیار راحت است و می توانید هر کدام را که بیشتر می پسندید انجام دهید. اگر شما چادر می پوشید، استفاده از روسری با جنس مناسب یکی از بهترین روش ها برای کنترل بهتر چادر و سر نخوردن آن از سر است. معمولا روسری های نخی نسبت به روسری های ساتن، ابریشم ایستایی بهتری روی سر دارند. احیانا اگر روسری خریدید که جلوی آن کج و نامنظم قرار می گیرد به شما پیشنهاد می کنیم به کمک آهار پارچه آن را آهاردار کنید تا روسری شما شیک و محکم و گرد روی سرتان قرار گیرد. استفاده از هر یک از این راه حل سر خوردن روسری، به شما کمک می ‌کند که روسری روی سر تکان نخورد و ثابت باقی بماند.