روسری شامل چه تغییراتی در فصل بهار می شود؟

روسری بهاری چه تفاوت هایی با دیگر فصل ها دارد - مجله و فروشگاه شال روسری ماژورشال

روسری شامل چه تغییراتی در فصل بهار می شود؟

روسری بهاری جزء پر فروش ترین روسری های سال است که دارای تنوع و رنگ بندی های زیادی می باشد و دست شما برای انتخاب یک گزینه عالی باز است. همان طور که می دانید؛ روسری هایی که مناسب فصل بهار هستند، ویژگی های منحصر به فردی دارند و جنس شان با دیگر روسری ها متفاوت می باشد.

معمولاً هرچه قواره و طول و عرض روسری بزرگ تر باشد، بهتر و راحت تر می توان از آن استفاده کرد اما توجه داشته باشید که در فصل های گرم مانند تابستان بهتر است جنس و اندازه آن را در نظر گرفت.

در هر فصلی از سال، روسری ها برای راحتی بیشتر مصرف کنندگان دچار تغییراتی می شوند، به دلیل این که اوایل فصل بهار هوا تا حدودی خنک تر است، جنس روسری ها مقداری ضخیم تر هستند و هر چه که فصل ها بگذرند معمولا در ماه های اردیبهشت و خرداد، روسری های نازک تری را باید انتخاب کنید.

 

انواع مختلف روسری را بشناسیم
انواع مختلف روسری را بشناسیم

 

جنس های مختلف روسری

 • روسری های پشمی

جنس روسری های پشمی نسبت به دیگر روسری ها، از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و بیشتر در فصل زمستان از آن استفاده می کنند. این دسته از روسری ها زیر مجموعه پارچه های پنبه ای هستند و در برابر سرما محافظ قوی هستند.

این نوع روسری ها نسبت به جنس های دیگر به ندرت چروک می شوند و هنگام اتو کردن باید پارچه ای را روی آن ها قرار دهید. پس در هنگام خرید روسری، دقت کنید که جنس آن پشمی نباشد چون به درد فصل بهار نمی خورد.

 • روسری های نخی

روسری های نخی بسیار سبک و نازک هستند و در اواخر فصل بهار و تابستان می توانید از آن ها استفاده کنید. این دسته از روسری ها رنگ بندی های متفاوت و متنوعی دارند و طرح های آن معمولا باب سلیقه همه افراد است.

روسری های نخی لیز نیستند و اصلا سر نمی خورند، زیرا سبک هستند و برای استفاده روزانه بهترین گزینه می باشند. همچنین هنگامی که چروک شوند، به راحتی با یک اتو ملایم می توانید آن را صاف کنید.

 • روسری های ابریشم

اگر در فصل بهار به مهمانی دعوت شدید؛ بهترین گزینه برای شما روسری های ابریشمی هستند زیرا این روسری ها مقاوم ترین، سبک ترین و لطیف ترین نوع پارچه هستند. البته برای خرید این جنس از روسری، باید هزینه بیشتری بپردازید.

 • روسری های ساتن

ساتن پارچه هایی نسبتا براق هستند که پشت آن ها مات است و ظاهرشان شبیه به روسری ابریشمی می باشد. البته نسبت به پارچه ابریشم ضخیم تر هستند و برای استفاده در مهمانی ها با همه لباس ها ست می شوند.

این نوع روسری مناسب فصل بهار می باشد اما بهتر است فقط در ماه اول از آن استفاده کنید زیرا تا حدودی گرم است و بیشتر برای فصل پاییز از آن استفاده می شود.

 • روسری های حریر

پارچه های حریر هم برای فصل بهار مناسب هستند زیرا؛ به شدت لطیف، نازک و سبک هستند. از آن جایی که تنوع رنگی آن بسیار بالا است، شما هر نوع رنگی را که دوست داشته باشید می توانید برای خودتان انتخاب کنید و با لباس های تان ست کنید.

 

نکات مهم خرید روسری بهاری (بهاره)

 

برای نگهداری بهتر روسری به این نکات مهم توجه کنید

 • به اطلاعاتی که در مارک یا لیبل دوخته شده روی روسری است، دقت کنید.
 • بهتر است از ماشین لباس شویی برای شستن آن، استفاده نکنید و آن را با آب ولرم،‌شامپو و یا مایع لباس شویی بشویید.
 • اگر روسری تان جنس حساسی دارد، به هیچ عنوان بعد شست و شو آن را آویزان نکنید.
 • معمولا اغلب روسری ها به خصوص روسری بهاری ، از بافتی حساس برخوردار هستند به همین علت در هنگام اتو کردن ابتدا آن را از پشت قرار دهید و سپس پارچه سفیدی را بر روی آن قرار دهید تا آسیب نبیند.
 • از حرارت خیلی ملایم برای اتو کردن استفاده کنید.
 • پس از این که به اواخر فصل بهار نزدیک شدید؛ روسری تان را در بین کاغذ های سفید بگذارید و در محلی خشک و خنک نگهداری کنید تا برای سال آینده هم سالم بماند و آسیب نبیند.
 • اگر روسری‌ تان لکه گرفت یا کثیف شد، بهتر است از مقداری جوش شیرین استفاده کنید.
 • روسری تان را پس از استفاده، بر روی چوب رختی های مخصوص آویزان کنید تا چروک نشود.
 • روسری بهاری تان را به هیچ عنوان نکشید؛ زیرا جنس آن ها ظریف می باشند و امکان دارد پاره شود.

تا این قسمت از مطلب با تغییرات روسری در فصل بهار، جنس پارچه های مختلف روسری و نکات مهم آن آشنا شدید و فهمیدید که پارچه های ابریشمی بهترین گزینه برای  فصل بهار می باشند.

البته استفاده کردن از هر نوع روسری، بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه، سلیقه شخصی، نوع تیپ، استایل و برخی عوامل دیگر دارد و شما هر گونه روسری که با آن راحت تر هستید را می توانید به عنوان روسری بهاری ، استفاده کنید.