خصوصیات شال و روسری بهاره

خرید، مشخصات شال و روسری بهاره - فروشگاه و مجله انترنتی ماژورشال Majeurshawl

خصوصیات شال و روسری بهاره

البته هرچه زمان می گذرد، تنوع در کار تولیدی ها هم بیشتر می شود. به عنوان مثال، اصلا در گذشته شال و روسری بهاره، یا زمستانه وجود نداشت. شال هایی با جنس کاموایی بودند که زنان و بانوان آن ها را روی دوش می انداختند، اما شال های فصلی برای روی سر، هنوز به وجود نیامده بود.

شال و روسری ها نقش مهمی در زندگی بانوان ایرانی دارند و از گذشته پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، تمام بانوان از انواع شال ها و روسری ها استفاده می کنند. از زمانی که این حکم برای زنان جامعه تصویب شد، شرکت ها و تولیدی های زیادی به وجود آمدند که نقش آن ها درست کردن انواع شال و روسری ها بود.

 

خصوصیات انواع شال و روسری بهاره
خصوصیات انواع شال و روسری بهاره

 

 

حال روسری و شال هایی تولید می شوند که تماما برای راحتی فرد هستند و هر بار هم، سبک ‌تر از سابق می شوند. به گونه ای که امروزه بانوان اصلا سنگینی این شال و روسری ها را حس نمی کنند.

اگر کمی به عقب باز گردیم، در متن ها مشاهده می کنید که نامی از شال و روسری های فصلی آوردیم، این روسری یا شال ها، امروزه به گونه ای هستند که در هر چهار فصل یک جنس متفاوت دارند و دقیقا برای فصل سرما یا گرما طراحی می شوند.

حال از آنجایی که به فصل بهار نزدیک هستیم، قصد داریم امروز در این مقاله، انواع و خصوصیات شال و روسری بهاره را برای شما شرح دهیم؛ اگر به استایل و تیپ خود اهمیت می دهید، اصلا این مقاله را از دست ندهید.

شال های بهاره خصوصیاتی بسیاری دارند که آن ها را از بقیه انواع شال ها متمایز می کند و اگر بدانید که کدام شال و روسری مناسب کدام فصل است، به خوبی می توانید تیپ و استایل های شیکی داشته باشید. مثلا برخی از انواع خصوصیات ها عبارت اند از:

خنک بودن

شال ها و روسری هایی که برای فصل بهار تولید می شوند، جنس بسیار خنکی دارند. به گونه ای که فردی که از آن ها استفاده می کند، اصلا احساس گرما نمی کند. البته جنس آن ها هم به گونه ای نیست که هوای سرد را به خود جذب کند.

معمولا جنس شال و روسری بهاره به گونه ای است که هم برای سردی هوای بهار و هم گرمی مناسب است. همچنین پارچه های زیادی وجود دارند که خنک هستند و می توان گفت برای فصل بهار ساخته شده اند. از این پارچه ها برای انواع مانتو و حتی شلوار هم استفاده می شود.

 

در بهار چه مدل شال و روسری بپوشیم؟
در بهار چه مدل شال و روسری بپوشیم؟

 

تنوع زیاد

از زمان کودکی تا کنون، همیشه فصل بهار مورد توجه افراد و عموم بوده است و بزرگترین دلیل آن هم عید نوروز است. برای شروع سال جدید مردم به فکر خریدن انواع وسایل و حتی لباس های جدید هستند تا سال نو را به گونه ای دیگر شروع کنند‌.

در این بین هم تولیدی ها و کارخانه های شال و روسری، برای جلب نظرات عموم، شال و روسری های متنوعی را ارائه می کنند و  به همین دلیل تنوع در انواع شال و روسری بهاره بسیار زیاد می باشد که همین موضوع یکی از بهترین خصوصیات آن ها است. تنوع در این انواع شال و روسری ها به قدری زیاد و چشم گیر است که حتی سخت پسند ترین افراد هم می توانند شال  روسری خود را در فصل بهار انتخاب کنند.

پارچه های مرغوب

همیشه در تولید شال و روسری های فصل بهار، از پارچه های مرغوب استفاده می کنند تا مشتری زیادتری را جذب کنند و این موضوع به این دلیل است که در فصل بهار، خرید کردن از تمام فصل ها بیشتر است.

پارچه های مرغوب دوام بالایی دارند و اصلا از روی سر لیز نمی خورند. البته باید به جنس پارچه هم دقت کنید، اگر روسری را انتخاب کنید جنسی از ساتن دارد، قطعا روی سر به خوبی نمی ایستد و مدام لیز می خورد.

مناسب هر فصل

درست است که در مطالب قبل گفتیم هر فصلی، شال و روسری مخصوص به خود را دارد؛ و باید از هر کدام در فصل بخصوص خود استفاده شود؛ باید در ایینجا بگوییم که شال و روسری های بهاره تقریبا مناسب تمام فصل های سال هستند.

مثلا اگر فردی هستید که زیاد خرید نمی کنید، کافی است که یک بار به خرید شال و روسری بهاره بروید و تمام فصل ها از آن استفاده کنید. از آنجایی که ماه قبل از فصل بهار اسفند می باشد و فصل بعد  از بهارهم تابستان است، هوا در فصل بهار معتدل می باشد.

این فصل یا همان بهار، بین تابستان و زمستان قرار گرفته، لباس ها و شال هایی هم که در این فصل طراحی می شوند هم مناسب برای زمستان هستند هم بهار؛ جنس این شال و روسری ها هم ضخیم است و هم نازک؛ البته به گونه ای نیستند که افراد با پوشیدن آن ها احساس گرما یا سرما کنند. شال و روسری های بهاره، کاملا معتدل هستند و برای هر فصلی هم مناسب اند.

 

مدل های جدید شال و روسری بهاره 1400(2021)
مدل های جدید شال و روسری بهاره 1400(2021)

 

ست کردن با هر استایلی

یکی دیگر از خصوصیات شال های بهاره، ست کردن با هر تیپ و استایلی است. شال و روسری های بهاره، معمولا نخی هستند و شال های نخی هم به راحتی با هر تیپی ست می شوند. مثلا اگر فردی هستید که از تیپ اسپرت استفاده می کنید، شال های نخی به خوبی استایل شما را تمکیل می کنند.

همچنین شال های نخی دوام بیشتری نسبت به بقیه جنس ها دارند و حتی در برابر شست و شو هم مقاوم هستند. شاید یکی از دلایلی که شال های بهاره در بین مردم محبوبیت دارند، همان جنس آن ها و ست کردن راحت با هر لباسی است.

نکاتی که باید در رابطه با انتخاب شال و روسری به آن ها دقت کنید

  • هرساله مدل های جدید شال و روسری بهاره وارد بازار می شوند، سعی کنید همیشه مدل هایی را انتخاب کنید که چند سال دیگر هم طبق مد باشند. انتخاب کردن شال و روسری هایی که فقط یک سال مد هستند، اصلا درست نیست و شما را مجبور می کند که برای فصل یا حتی ماه بعد مجددا به خرید بروید. سعی کنید همیشه شال و روسری هایی را انتخاب کنید که ساده هستند؛ زیرا هم با تمام تیپ های شما ست می شوند و هم همیشه ترند هستند.
  • به جنس و کیفیت شال و روسری ها دقت کنید. هرچه نخ های شال زیر دست بافت محکم تری داشته باشند، جنس آن هم بهتر است.