بهترین استایل های دانشجویی برای خانم ها

راهنمای انتخاب بهترین استایل فشن و دانشجویی برای فصول مختلف - ماژورشال majeurshawl

بهترین استایل های دانشجویی برای خانم ها

بدون شک این را خوب می دانید که  برای حضور در هر مکانی باید لباس های مناسب به همان جا را بر تن کرد. قطعا شما با تیپ و استایل مهمانی تان به دانشگاه نمی روید!

تیپ دانشجویی  نه تنها جلوه بهتری از شخصیت شما در دانشگاه نشان می دهد، بلکه در چنین محیط هایی پوشیدن لباس های دانشجویی مناسب تر است.

بدون شک اکثر خانم ها وقتی که به تیپ دانشجویی فکر می کنند اولین گزینه ای که به ذهن شان می رسد، مقنعه است. مقنعه جزء یکی از مهم ترین اعضای ثابت هر استایل دانشجویی و اداری برای خانم هاست.

اما به جز آن برای اینکه یک استایل شیک دانشجویی داشته باشید باید نکات و موارد بسیاری را رعایت کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا این نکات را برای شما شرح دهیم.

 

بهترین تیپ دانشجویی
بهترین تیپ دانشجویی

 

لباس های راحت و اکسسوری های ساده

این موضوع را به یاد داشته باشید که حضور شما در دانشگاه به گونه ای می باشد که امکان دارد نیمی از روز وقت تان را بگیرد و این یعنی نباید لباس هایی که در آن ها راحت نیستید را بر تن کنید.

درست است که در دنیای مد و فشن دانشجویی  سبک های خاصی وجود دارد اما به این معنی نیست که لباس هایی بر تن کنید که به شدت موجب اذیت تان شود. در پوشیدن لباس های تان به این موضوع دقت داشته باشید که رنگ ها تاثیر بسیار مهمی هم در روحیه شما و هم در استایل تان دارند. از طرف دیگر مهم ترین چیزی که باید در این نوع لباس پوشیدن رعایت کنید، آراستگی و تمیزی است.

پوشیدن لباس های چند لایه

پوشیدن لباس های چند لایه جایگاه خاصی در دنیای مد و فشن دانشجویی  دارد، خصوصا در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان. شما مدام در حال رفت و آمد از کلاس ها به بیرون از محوطه هستید و این موضوع موجب می شود تا در محیط های گرمی که پوشیدن لباس های زیاد شما را آزار می دهد قرار بگیرید و اگر لباس های نازک هم بپوشید در بیرون از محوطه سردتان خواهد شد.

پس بهترین گزینه انتخاب استایل چند لایه است که علاوه بر اینکه شما را خاص تر و جذاب تر نشان می دهد، دیگر مشکلی هم بابت سرما و گرما نخواهید داشت. برای مثال می توانید به جای اینکه یک کاپشن یا پالتوی خیلی ضخیم بپوشید، چند لباس نازک تر به تن کنید. مثلا پوشیدن مانتو با کاپشن بلند یک ترکیب جذاب و عالیست.

البته یک چیز مهم دیگر اینکه لباس های دانشجویی همیشه باید راحت باشند و اصلا در صنعت مد این یک قانون است پس هیچگاه بیش از اندازه لباس های رسمی برای محیط دانشگاه نپوشید!

 

مد و فشن دانشجویی
مد و فشن دانشجویی

 

همیشه دو آیتم از استایل خود را با یکدیگر هماهنگ کنید

پوشیدن دو آیتم هماهنگ به لحاظ رنگ یا طرح، از مهم ترین چیزهایی است که نه تنها در استایل دانشجویی بلکه در استایل فشن  هم کاربرد داشته و اصلا جزئی  از قوانین آن می باشد.

قانون هماهنگی در تیپ دانشجویی  شما را شیک پوش تر نشان خواهد داد. برای این کار می توانید قسمتی از مانتو یا کیف خود را با کفش تان ست کنید. اما در این مورد بهتر است که در میان این دو کمی فاصله وجود داشته باشد. برای مثال برای ایجاد این هماهنگی رنگ مانتو و شلوار را یک جور انتخاب نکنید! بهتر است رنگ مانتو با کفش یکی باشد.

 

 

تاثیر زیورآلات

اکسسوری ها را فراموش نکنید! زیورآلات و ساعت و عینک آفتابی و همچنین کمر بند برای آقایان نقش بسزایی در استایل دانشجویی شان خواهد داشت.

در واقع راز این استایل های خاص استفاده از همین وسایل است که آن را از حالتی یکنواخت خارج می سازد. مثلا زمانی که رنگ مانتو و مقنعه تان کمی تیره است می توانید یک شال زیبا و سبک نخی که رنگی متضاد با لباس های تان دارد را بپوشید. و یا بر روی کوله پشتی خود چند پیکسل با طرح های دلخواه تان و طرح نوشته های انگیزشی وصل کنید.

همیشه مقنعه سیاه نپوشید!

بسیاری از دختران دانشجو فکر می کنند که همیشه باید مقنعه مشکی بپوشند و به همین خاطر هم اکثر لباس هایی که برای دانشگاه بر تن می کنند در طیف رنگ مشکی و به طور کل رنگ های تیره است!

اول اینکه شما باید رنگ مقنعه را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید چراکه اگر بانوان آرایش می کنند و این رنگ مقنعه باید با میکاپ صورت هم جور در بیاید.  دوم اینکه در استایل تان بیش از حد از رنگ مشکی استفاده نکنید.

از طرف دیگر پیشنهاد می کنیم که از قانون هماهنگی بیشتر با مقنعه تان پیش بروید. برای مثال اگر مقنعه شما به رنگ قهوه ای است، بهتر ست کفش تان هم همین رنگی باشد و یا اگر کفشی به این رنگ ندارید، قسمتی از مانتو تان دارای طیف قهوه ای باشد.

 

کیف و کوله پشتی از المان های تیپ دانشجویی شیک
کیف و کوله پشتی از المان های تیپ دانشجویی شیک

 

انتخاب کیف و کوله پشتی و تاثیر آن بر استایل دانشجویی

یکی از مشخصه های مهم برای تیپ دانشجویی  کیف و کوله است! حال بستگی به حجم کلاس و درستان دارد که شما کوله پشتی را انتخاب کنید یا کیف را! اما به هر حال بد نیست که یک کوله پشتی هم در کمد لباس های تان داشته باشید تا در مواقع لزوم آن را با استایل خود هماهنگ نمایید.

به طور کلی استایل های دانشجویی به دو دسته نیمه رسمی و کمی راحت تر به حالت اسپورت تقسیم می شود. از کلمه نیمه رسمی استفاده کردیم چون حتما ضرورتی ندارد که یک دانشجو استایل کاملا رسمی داشته باشد. و برای آن دسته از خانم هایی که دسته دوم یعنی تیپ اسپرت دانشجویی را می پسندند داشتن کوله پشتی برای تکمیل تیپ شان بهتر است.

فرقی هم نمی کند که این کوله چه رنگی باشد اما سعی کنید رنگی را انتخاب نمایید که کفشی متناسب با آن داشته باشید. برای مثال بهتر است اگر کوله هایی از جنس چرم مصنوعی دارید، آن را با کفشی از همین جنس ست کنید و یا اگر کوله پشتی تان پارچه یا برزنتی است آن را با کفش آل استار هماهنگ کنید.